Ankara Banyo Gideri Açma

Ankara Banyo Gideri Açma

Ankara banyo gideri açma işlemi başınıza dert olabilir. Banyo giderleri kolay bir şekilde tıkanmaktadır. Bunun sebebi, giderlerin sadece su geçmesi için dar yapılmasıdır. Dar yapılan giderlerden su yerine farklı atıkların geçmeye çalışması ne yazık ki tıkanma gibi çeşitli arızalara sebep olabiliyor. Banyo gideri denilince akıllara sadece küvet kısmındaki giderler geliyor. Ancak bunun dışında tuvalet ve lavabo gideri de işin içerisine girmektedir. Banyoların giderleri de aynı mutfak gibi yağlı atıklardan ötürü de tıkanabilir. Peki, bu yağlı atıklar nereden gelmektedir? En bilineni sabundur. Sabun içerisinde gliserin katı yağ barındırmaktadır. En az mutfak gideri kadar yağlı atıklara maruz kalan banyo giderleri, bu sebepten ötürü tıkanabilir. Bunun dışında lavabonun içerisine dökülen saç ve sakallar da giderlerin tıkanması için yeterlidir.

Bütün bu noktalara dikkat ettiğiniz durumda giderlerinizin tıkanmasını önleyebilirsiniz. Ancak giderlerinizin tıkanması tesisat hatası ya da eğimsizlik durumuysa o durumda yapabileceğiniz hiçbir durum bulunmamaktadır. Giderlerin tıkanması bu noktada kaçınılmaz olacaktır.

Banyo Giderleri Açılır Mı?

Tıkalı olan banyo giderlerinin açılması için pek çok yöntem bulunmaktadır. Eğer banyonuzdaki su az gidiyorsa ve yavaşlamışsa, bu durumda tıkanmadan şüphelenebilirsiniz. Eğer banyo giderinizin tıkanmasının sebebi sabun ise bu durumda sıcak su kullanabilirsiniz. Sabunun içerisinde gliserin katı yağ olduğu için sıcak su bu yağı çözecektir. Ancak arızanınız çözümlendikten sonra tekrarlanması için dikkat etmelisiniz.

Bazı durumlardaki tıkanmalar bu durumlar için çözüm oluşturmaz. Bazı vatandaşlar kimyasal yöntemler kullanmaktadır. Ancak kimyasal ilaçlar arızanızı çözerken, borularınıza zarar verir. Bu seferde sızıntı ve çatlak gibi sorunlarla uğraşabilirsiniz. Bu sorunların çözülmesinin maliyeti çok daha fazladır.

Banyo Gideri İçin Kameralı Cihazlar

Tıkalı olan banyo giderleri için genellikle kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Kameralı cihazlar kullanılmadan tıkanıklığın neyden kaynaklandığı bulunamamaktadır. Bakılan ilk yerler pimaşların içerisidir. Kameralı sistemlerle bakıldığında genellikle arızanın sebepleri arasında tuvale kâğıdı, katı atıklar, oyuncak, pet ya da bez gibi cisimler bulunmaktadır. Tesisat borularının zarar görmeden açılması için mutlaka arızanın sebebi araştırılmalı ve bulunmalıdır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın