Ankara Banyonun Tavanından Su Akıyor

Ankara Banyonun Tavanından Su Akıyor

Ankara banyonun tavanından su akıyor öyle mi? Öyleyse hiç telaş etmeyin, bir telefon kadar uzağınızdayız. Ev sahiplerinin en büyük kabuslarından biri olan tavan akıntıları, kaçağın yaşandığı ve akıntının sızdığı iki eve de zulüm olmaktan başka bir şey değildir. Böyle bir durumda kaçağın oluştuğu bölgeyi  tespit edip, onarımını sağlamak için iyi bir ustaya ihtiyacınız olacaktır.

Banyonuzun Tavanından Su Geliyor, Ne Yapılmalı?

Bu durumda öncelikli olarak yapmanız gereken şey tabii ki de üst komşunuzu durumdan haber ederek bilgilendirmek olacaktır.

Banyonun tavanından gelen suyun sürekli mi, yoksa belirli aralıklarla mı oluştuğunu gözlemleyip bundan emin olmanız gerekir.

Kesintisiz akan bir su kaçağı söz konusuysa, muhtemelen komşunuzun banyo tesisatına giden temiz su hattındaki bir sorundur. Bu durumda kendi başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir arıza olmadığından dolayı, işi bilen bir ustaya danışmanız gerekecektir.

Akıntı yalnızca geceleri yaşanıyorsa, yine temiz su borularında yaşanan bir durum olabilir fakat, gece artan şebeke basıncı nedeniyle kılcal çatlaklardan akıntıya sebep olduğu şeklinde yorumlanır. Buna benzer su sızıntılarını, hat üzerinde akustik dinleme cihazları kullanarak tespit edebiliyoruz.

Bir diğer olasılıkta; tavandan gelen su, sarımsı bir renkte ise, yine üst komşunuzun PVC gider hattındaki bir çatlak nedeniyle akıntının oluştuğudur. PVC içerisini kamera ile kontrol ederek kaçağın olduğu yerin tespiti yapılmaktadır.

Boru hattının dışında ki etkenlerden birisi de; komşunuzun fayans aralarındaki derz dolguların zamanla aşınması ve su sızıntılarına neden olmasıyla ilgilidir. Bu durumda ise komşunuzun bu aralıkları tekrar derz dolgu ile doldurması gerekecektir.

Bodrum katta oturan apartman sakinlerinin yaşadığı sıkıntılardan biri ise; dış yalıtımı yapılmayan binaların topraktan su alması durumudur. Eğer dış duvarlara yalıtım işlemi yapılmadıysa, banyo duvarı ve diğer duvarlar zamanla su almaya başlayacaktır.

Tüm bu durumlarda yapabileceğiniz ilk şey, ana su vanasını kapatarak akıntıyı izlemek ve takip etmek olacaktır. Eğer akıntı kesilirse, sızıntının boru hattındaki bir çatlaktan veya kırıktan kaynaklı olacağı netleşmiş olur.

Banyo tavanımdan su akıyor,  ne yapmalıyım diye artık düşünmeyin!  Hemen iletişim numaralarımızdan bize ulaşın ve gerisini deneyimli usta ekibimize bırakın.. Uygun fiyat ve garantili çözümlerimizle daima müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın