Ankara Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

Ankara Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

Ankara cihazla su kaçağına bakan tesisatçı firmalar; Borulardan, sıhhi tesisat armatürlerinden sızan kaçak sular, birçok evin yaşadığı problemlerden herhangi birisidir. Araştırmalar, tipik bir evin su kaçağı nedeniyle yılda 76 metre küp kayıp yaşayabileceğini göstermektedir. Ne yazık ki birçok farklı sızıntı şekli, yıllar boyunca tespit edilemeyerek tonlarca suyun israfına neden olmaktadır. Sızıntının kaynağı tespit edilene kadar bu durum devam eder. Su kaçaklarını ele veren, ortaya çıkmasına neden olan genelde ödemiş olduğumuz su faturalarıdır. Yüksek gelen su faturaları ev sahiplerinin şüphelendikleri ilk durum olur.

Su Kaçağı Anlamanın En Kolay Yolu?

Su kaçaklarını anlamanın en bilinen yolu sayaç kontrolüdür. Su sayacınızı kontrol ederek evin içerisinde bir sızıntı olup olmadığını neredeyse anlayabilirsiniz. Bunun için evin içinde bulunan tüm muslukların kapandığından emin olun. Çamaşır ve bulaşık makineleri de bu süreçte mutlaka kapalı durumda olmalıdır. Şimdi su sayacını kontrol edin ve mevcut değeri bir yere yazarak not edin. 15 dakika bekledikten sonra sayacı tekrar kontrol edin ve sayaç değerini okuyun. Su sayacı değeri artmışsa su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Tabi sayaç kontrolü ile ancak büyük su kaçaklarını anlayabilirsiniz. Küçük sızıntıları bu yöntemle anlamak çok zor bir ihtimaldir. Tüm sızıntıların tespiti için daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Su Kaçağına Cihazla Bakan Tesisatçı Nasıl Bulurum?

Basit su sızıntılarını kendiniz bile basit yöntemlerle bulabilirsiniz. Fakat özellikle tuvaletler gibi gizli su kaçaklarının kaynağı olan yerlerde görülme ihtimali çok düşük olduğundan sızıntılar fark edilemez. Atık su veya temiz su tesisatlarınızda yaşanan su kaçakları için çalışmalar yapıyoruz. Ankara’da ki tüm tesisat firmalarından öne çıkan uygulamalara ve kaçak tespit makinelerine sahibiz. Su sızıntılarını duvarlarınıza en ufak bir zarar vermeden cihazla bulup tamirini gerçekleştirecek zemini hazırlıyoruz. Atık su giderleri için endoskopik kamera yöntemi ile, temiz ve sıcak su kaçaklarında ise dinleme cihazlarımızı kullanarak arızanın yaşandığı boru kanalını tespit ediyoruz. Su kaçakları ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarda firmamızdan servis desteği alabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın