Ankara Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Ankara Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Ankara evde cihaz olmadan su Kaçağı problemi nasıl çözülür;  Su kaçağı problemlerinde belli başlı ön tespitler yapılmaktadır. Daha önce yaşanmış bir tecrübeniz var ise işiniz çok daha kolay olacaktır. Fakat bu konuda hiçbir tecrübe ve fikre sahip değilseniz su sızıntısı durumunda nedenini anlamak çokta kolay olmayabilir. Bu durumda hemen bir su tesisatçısı ile iletişim kurarak tespit ve onarımı için randevu almanız gerekebilir.

Su kaçağı problemleri, binanızın yapısına, sızıntı olan bölgelerde rutubet ve çürümeyle birlikte ciddi zararlar verebilir. Ayrıca komşularınıza yansıyan durumlarda, ikili ilişkilerinizi de zedeleyebilir. Örneğin banyodan sızan su kaçağı uzun bir süre fark edilmedikten sonra, komşunuzun duvarından su damlamasıyla birlikte ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda işin ucu komşunuzun zararını karşılamaya kadar gidebilir.

Böyle sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız ve bunların önceden önlemlerini almak istiyorsanız hemen bize ulaşıp binanız ve evinizin tesisat sistemini kontrol ettirebilirsiniz. Size sunacağımız raporlarla birlikte olası risklerinizden haberdar olarak bütün bu yaşanacak olası su kaçaklarına önlemler alabilirsiniz.

Evde cihaz olmadan su kaçağını tespit etmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Su kaçaklarının en başlıca sebebi uygun olmayan, kalitesiz tesisat malzemelerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Zamanla korozyon oluşması ile birlikte aşınan borularınız çok kolay bir şekilde sızıntı oluşmasına neden olmaktadır. Buna birçok etken de katkıda bulunabilir. Örneğin ufak şiddetteki depremler bile tesisat borularının çatlamasına veya kırılmasına neden olabilir.

Su sızıntılarının yaşandığı bölgelerde birbirine çok benzeyen belirtiler yaşanabilir. Sürekli yaşanan bir su basıncı ve ya en başta da dediğimiz gibi küflenen su boruları yada giderler bu kaçakların oluşmasını ve başınızın ağrımasına neden olabilir. Su sızıntısından emin olmak için ilk yapmanız gereken işlem ana su vanasını kapatıp sayacı kontrol etmek olacaktır. Kapalı olan su musluklarına rağmen hala daha bir su akışı sayaç üzerinde gözüküyorsa, bir yerlerden sızıntı olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda duvarlarınızda meydana gelen sararmalar, damlacıklar gibi gözle görünür etkenlerde su kaçaklarına işaret edilir.

Evde cihaz olmadan ve hiçbir teknolojik imkana sahip olmadan bu tespitleri yapabilir ve yapılan tespitlerin ardından Ankara bölgesinin tamamına hizmet sağlayan firmamıza ulaşabilirsiniz. Telefon numaranızı ve adres bilgilerini paylaştıktan sonra, deneyim sahibi ustalarımız lokasyonunuza ulaşıp gerekli onarım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın