Ankara Evde Su Kaçağı Var

Ankara Evde Su Kaçağı Var

Ankara evde su kaçağı var; Su tesisatı sistemlerinde belirli bir oranda su kaçağı olması ihtimali her zaman vardır. Su şebekesi sistemlerinin yaşı, borularda zamanla oluşan çatlaklar, korozyona bağlı aşınmalar, düşük su basıncı nedeniyle sızıntılara neden olabilir. Ankara Tesisat firması olarak uzun yıllardır Ankara bölgesinde aktif sızıntı azaltma ve su kaçağı olan boruların onarımı çalışmasında bulunuyoruz. Sunmuş olduğumuz programlar sayesinde su sızıntılarını engelleme ve yönetmede oldukça proaktif çözümler geliştiriyoruz.

Ev sahipleri, oturdukları mülke kurulu tesisat ve arızalarından sorumludur. Su kaçaklarının çoğu gün yüzüne çıkmadıkları için fark edilemezler. Bunun yerine çıkış buldukları yollardan toprağa doğru koşarlar ve önemli miktarda su kaybına neden olurlar. Su kaçakları genelde temiz su borularında yada sıcak su hatlarında gizli kaçaklara neden olur. diğer yandan kendini belli eden ve koca bir tavanın sararmasına ve pul pul dökülmesine neden olan ağır kaçaklarda sıkça yaşanan durumlardan biridir.

Evimde Su Kaçağını Nasıl Anlarım?

Evinizde su kaçağından şüpheleniyorsanız bunun tespit edilebilmesi için çok bilindik bazı yolları vardır. Bunlar arasında en çok tercih edileni ise, sayaç kontrolü yaparak su kaçağını anlama yöntemidir. Ana su vanası ve evin içindeki tüm muslukların kapatılması ile sayacı kontrol edersiniz. Sayacın o an ki değerini kayıt altına alıp yaklaşık olarak 15-20 dakika bekledikten sonra sayacı tekrar kontrol edersiniz. Eğer vana ve tüm muslukların kapalı olduğu bir ortamda sayaç değerleriniz yükselmeye devam ediyorsa gizli bir su sızıntısının göstergesidir. Bunun dışında akıntı yoluyla duvarlarınızın sararması, çürümesi ve dökülmesi su kaçaklarının eserleridir. Buna benzeyen durumlar yaşıyorsanız mutlaka iyi bir tesisatçı ile çalışmanız ve bir an önce tesisatınızda yaşanan sorunun giderilmesi gerekir.

Su kaçaklarını bulma yöntemleri arasında olan termal nem ölçerler veya akustik dinleme cihazları, sorununuza çok kısa sürede çare olurlar. Kaçağın bulunması demek sorununuzun çözülmesi anlamına gelir. Sızıntı yapan borunun değişmesi gerekiyorsa, teknik ekibimiz size yapılacak onarım ile ilgili planlamasını ve maliyet çalışmasını bildirir. Tespit ve onarım süreçleri tamamen bilgi ve onayınıza istinaden uygulanmak zorundadır. Su kaçağı eviniz ve bütçeniz için büyük tehdittir. Bu yüzden en ufak su kaçaklarını bile bir an önce güvenilir bir tesisat firması bularak tamir ettirmenizi öneririz. Ankara tesisat firması olarak, kullanmış olduğumuz teknikler sayesinde hiçbir kırma dökme işleminde bulunmadan bu tarz sorunlarınızı kalıcı çözümler ile bitiriyoruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın