Ankara Evde Su Sızıntısı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Ankara Evde Su Sızıntısı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Ankara evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır; çoğunlukla eski bina ve yapılarda meydana gelebilecek bir durum olan su kaçakları, Ankara gibi büyükşehirlerin eski yapılarında da karşımıza oldukça fazla çıkan bir durumdur. Gizli su kaçakları genelde sızıntı olan bölgede oluşması muhtemel olan rutubetle birlikte kendini hissettirir.  Bunun dışında direk tavandan akıntı şeklinde sızan kaçaklarda oldukça yaygındır. Su kaçağı yaşandığın andan itibaren hızlı bir şekilde giderilmesi gereken önemli bir sorundur.

Kaçakla birlikte sızmaya başlayan akıntı, kendini farklı bölgelerde aynı anda gösterebilir. Binanınız yapısına ve sıva altı tesisatınıza ciddi hasarlar oluşturabilir. İşte bu nedenle Ankara içindeyseniz, hemen bir tesisat firmasına haber vermeniz ve sorunu hızlı, kolay çözümler ile kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmanız gerecektir.

Sızıntının tespiti için farklı teknolojide üretilmiş yeni dönem uygulamalar bulunuyor. Su sızıntısı olan evlerde hatırlayacaksınızdır eski zamanlarda duvarlar kırılmak zorunda kalınır ve tespit yapılana kadar eviniz kabusa dönerdi. Tabi modern teknoloji artık bunlara izin vermiyor ve teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak evinize hiçbir zarar vermeden su kaçağı sorunlarını servisimizin kullanmış olduğu modern tekniklerle kısa sürede çözebiliyoruz.

Evinizde su kaçağının olup olmadığı birçok şekilde görülebilir veya hissedilebilir. Eğer duvarlarınızda yaşanmaya başlayan bir rutubet veya sızan su görüntüsü var ise, bu kolay tespit edilebilir bir su kaçağıdır. Fakat gizli kaçak dediğimiz ve yalnızca faturalarınızda ki yüksek ödemeler esnasında şüphelenip anlayabileceğiniz kaçaklarda mevcuttur. İşte bu durumda tüm musluklarınızı kapatarak su sayacınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer musluklarınız kapalıyken su sayacınız hale daha hareket ediyorsa bu bir su kaçağının habercisidir.

Temiz su kaçağı, giderlerde oluşan pis su kaçağı, banyo klozet kaynaklı kaçaklar en çok rastladığımız kaçak sorunlarının başında gelir. Hiç kesinti olmadan devamlı bir su sızıntısı meydana geliyorsa bu yüksek olasılık temiz su kaçağı belirtisidir. Ya da küçük bir alandan zamanla geniş bir alana yayılan ve damlacıklar halinde oluşan bir sızıntı ise bu da muhtemelen giderden kaynaklı pis su kaçağı olasılığını arttıran bir durumdur.  Bir diğer ihtimalde, klozet tanklarında meydana gelen kaçaklardır. Bu sızıntı ile birlikte zeminde göl şeklinde birikintiler ve bu suyun fayans aralıklarınızda bulunan boşluklardan da alt kattaki komşunuzun tavanına sızan kaçaklar meydana gelebilir.

Evinizde ve iş yerinizde yaşanabilecek bu olası kaçakları önlemek ve onarımını sağlamak için Ankra’nın tüm ilçelerine destek veren firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Alanında tecrübeli, teknik personellerimiz gün içerisinde planlamış olduğumuz saatlerde tespitlerini ve onarımlarını gerçekleştirmek üzere arızanın yaşanmış olduğu lokasyonda olmuş olacaklardır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın