Ankara Gider Boruları Açma

Ankara Gider Boruları Açma

Ankara gider boruları açma işlemi için doğru bir firma tercih etmeniz gerekiyor. Tesisat arızaları genel olarak çok sıkıntılıdır. Ancak gider borularındaki arızalar çok daha sıkıntılı durumlar oluşturmaktadır. Acilen tamir edilmesi gerekmektedir. Hızlı bir şekilde müdahale edilmezse hem arıza ilerler, hem de oralığa ağır ve kötü kokular yayılır. Tıkalı gider borularını açmak için makineli sistemler kullanılmalıdır. Tıkanık olan gider borularının arızasının sebeplerinin tespiti için ilk olarak eğim durumu incelenmelidir. Ustaların büyük bir kısmı tesisatı döşerken giderdeki eğimi çok ciddiye almamaktadır. Evinizde olan gider borularının kısa olması gerekmektedir. Uzun olan gider borularında tıkanma sorunu çok daha sık gözlemlenebilir.

Tıkalı Gider Borusunun Açılımı

Tıkalı gider borusunun açılması için arızanın tespit edilmesi gerekiyor. Mutfaktaki yemek atıkları genellikle lavabonun içine dökülmektedir. Yağlı ve parçacıklı olan yemek atıkları kısa süre içerisinde gideri tıkamaktadır. Mutfak giderlerinin tıkanmasındaki en büyük sebep aslında gider borularının uzun tutulmasıdır. Kısa olan gider boruları kolay kolay tıkanmaz. Tesisat eski ise, tıkanması mümkün olabilir.

Lavabo gideriniz tıkandıktan sonra kaliteli bir firmaya açtırmalısınız. Lavabo gideri açıldıktan sonra yıkama işlemi yapılmazsa, bu sistemin yeniden tıkanabileceğini göstermektedir. Genel olarak AVM’lerde ya da restoranlardaki yemek yağları boruların içerisinin tıkanmasına sebep olur. Yağlar, gideri tıkadığı için, su buradan kendine yol bulamaz. Yağ atıkları zamanla orada kalıplaşarak neredeyse tortu halini alır. Gider borunuz tıkandıktan sonra ise sızıntılar başlar. Sızıntılar genellikle alt komşunuzda kendini gösterir.

Gider borularının sızıntı yapması hem maddi hem de sağlık açısından çok riskli bir durumdur. Giderdeki pislikler borunun ek yerinde tıkanmasına sebep olur. Tıkanıklıklar için eğer profesyonel bir firma ile anlaştıysanız, arızanız 1 saat içerisinde çözümlenebilir. Bütün atık su boruları boru açan makineler ile anında temizlenmekte ve açılmaktadır. Boruların içerisinde biriken kireçler bile tıkanıklığa neden olur.

Özellikle alaturka tuvalet dediğimiz tuvalet türlerinde kireçler zaman içerisinde giderdeki su yolunu tıkar. Gider açma makinesi de buradaki kireci kırar ve suyun doğru bir şekilde akmasına yardımcı olur.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın