Ankara Kalorifer Tesisat Temizliği

Ankara Kalorifer Tesisat Temizliği

Ankara kalorifer tesisat temizliği çoğu kişinin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin başında gelmektedir. Kaloriferlerin verimli çalışması için petek temizliğinin yapılması şarttır. Özellikle her yıl yapılan kontrollerde petekler kolay kolay arızalanmamaktadır. Bakım işi çoğu kişi için masraf gibi görünmektedir. Ancak temizlenmeyen kaloriferler istenilen kadar verim vermez. Makinenin sayesinde tesisatının içerisinde oluşan kirli suyun atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu da kombi pompasının zorlanmasını önler. Ağırlaşan su makineler sayesinde hafifletilir ve bu şekilde kombi içerisinde hızlı bir dolaşım olur. Bütün bu çalışmaların en temel amacı kombinin daha gaz harcayarak çalışması. Bu şekilde kullanıcılar ısınma kalitesini de tatmış olur.

Kalorifer tesisatının temizlenmesi için tesisat yıkama işleminin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler genellikle kimyasallar ile yapılmaktadır. Makine kullanılmadan yapılmaya çalışan yıkama işlemleri ne yazık ki detaylı bir temizlik ortaya çıkarmamaktadır. Kalorifer tesisatının içerisinde biriken kirler ve atıklar, tesisatın içerisini tıkamaktadır. Sertlenmiş kireçler tesisatın boru çapını daraltmaktadır. Bu da sıcak suyun burada geçmesini engeller. Tesisat daha zor ısındığı için kombinin motoru daha fazla zorlanmaktadır. Sıcak su peteğin alt kısmından ilerlediği için, sıcaklık alt kısımdan gelmeye başlar. Daha sonra sıcaklık yukarıya doğru çıkar. Eğer tesisatta bir tıkanma varsa, sıcaklık sadece alt kısımlarda kalacak ve yukarıya gitmeyecektir.

Petek Temizliği

Isınmak için kullanılan petekler de zaman içerisinde arızalanabilir. Kirlerin ve tozların etkisiyle beraber ısı randımanı düşmektedir. Peteklerin verimli bir şekilde ısı verebilmesi için düzenli olarak sıcak su akışının olması gerekmektedir. Sürekli devir daim olan su, boru içerisindeki tesisatın arızalanmasına sebep olabilir. Aşınma yavaş yavaş sistem içerisindeki parçaların da sökülmense ve sürüklenmesine sebep olur. Petekler zaman içerisinde temizlenmezse, bu kopan parçalar boruların içerisini tıkamaktadır. Petekleriniz temizlendiğinde sizler de fark edeceksiniz ki, peteklerin içerisi çamurlanmış olacaktır. Ustalar bu durumun ağır metallerinde su içerisinde sürüklenmesine bağlamaktadır.

Temizlenen petekler iyi ısı verir. İyi ısı veren peteklerden de çok fazla verim alınır. Kombiler bu şekilde daha az zorlanır. Bu da kullanıcıları memnun eder.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın