Ankara Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Ankara Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Ankara kameralı cihazla su kaçak tespiti; su kaçaklarınızı engellemenin ilk yolu sakin bir şekilde evin içine giden ana su vanasını kapatmak olmalı. Açık musluk ve vanaları da bu aşamada tek tek kontrol etmeniz gerekir. Kaçağın durumunu anlamak için sayaç kontrolünü de eksik etmeyin. Dönmeye devam eden bir su sayacı bazen çok şeyler ifade edebilmektedir. Temiz su hattınızda yaşanan bir kaçağın tespiti ve onarımı ile pis su tesisatınızda yaşanan bir kaçağın tespit ve onarımı birbirinden farklıdır.

Su Kaçağının Tespit Şekilleri

Sızıntıyı ne kadar erken yakalarsanız o kadar az hasara sebep olursunuz. Aksi halde akmaya devam eden bir tesisat kaçağı, ulaşabildiği tüm duvarların nemlenmesine, çürümesine ve dökülmesine neden olur. o yüzden erken tespit edilen kaçak hasarın maliyetini düşürecektir. Su sızıntısının tespit edilir edilmez temizlenmesi olası küflenmenin de önüne geçecektir. Bu küfler sağlığınıza ciddi zarar verebilecek cinstedir ve başınıza gelirse eğer hemen bir dezenfektan ve eldiven yardımıyla iyice temizlemeniz gerekmektedir. Sızıntıyı kendi başınıza halledemeyecek durumdaysanız acil bir şekilde tesisatçı çağırmalısınız. Tecrübeli bir su tesisatçısı için kaçağı bulması çok uzun sürmeyecektir. Tesisatçılar su kaçaklarını bulabilmek için son zamanlarda yoğun bir şekilde termal kamera, akustik dinleme cihazlarını kullanmaktadırlar.

Kameralı Su Kaçağı Tamiri Yapan Firma

Termal kamera sayesinde tesisatçılar boruların içerisini görür ve onarım işlemini rahat bir şekilde emin olarak gerçekleştirir. Örneğin üst katınızdan sızan bir su kaçağı, tavanınızda lekelenme ve rutubet oluşmasına neden olur. buna benzer durumlar su kaçağının olduğunu gösterir. Yada musluklarınız kapalıyken vızır vızır çalışan su sayacınız ay sonunda hiç hoşunuza gitmeyecek olan ödemeler yapmanıza sebep olur. Su kaçaklarına meydan okuyan teknoloji sayesinde korku dolu günler artık geride kaldı. Özellikle termal kamera sisteminin tesisat arızalarında kullanılmaya başlaması mesleğin cazibesini ve saygısını iyice arttırdı. Artık evinizin herhangi bir duvarına en ufak bir zarar bile verilmede, sıhhitesisatlarınız onarılıp garantili bir şekilde sizlere teslim edilecek.

7 gün 24 saat su tesisatı sorunlarınız için iletişim hatlarımızdan firmamıza ulaşabilirsiniz. Hiçbir şekilde tarih ötelenmeden, süreç uzatılmadan tesisat sorunlarınıza anlık çözümler oluşturulacaktır. Telefon numaranızı bırakmanız durumunda sizlere geri dönüşler sağlanacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın