Ankara Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma

Ankara Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma

Ankara kamerayla su sızıntısını bulan firma; Termal kameralar yardımıyla genellikle sıcak su borularında oluşan kaçakların tespit edilmesi sağlanır. Termal kameralar nokta atışı yapılması için yeterli değildir. Yalnızca sıcak su borularının tespiti sırasında işimizi kolaylaştırır ve daha sonrasında diğer yardımcı cihazlardan birisi olan dinleme cihazı ile kaçak bulunmuş olur. Termal kameraların sıcaklık algılama ayarı aktif edildikten sonra, dış ortamın sıcağı ile iç sıcaklığa bağlı olarak aradaki farkı ölçebilirler.

Su Kaçağından Emin Olmanın Yolu?

Tesisat sisteminizde kaçak olup olmadığını tespit etmenin en kolay yolu, önce su sayacını kontrol etmektir. Evinizin veya işyerinizin içerisinde öncelikle su kullanılmadığından emin olun, yani muslukları bir kontrol edin. Su sayacınızı bulun ve göstergenin hareket edip etmediğini gözlemleyin. Gösterge bölümündeki küçük gümüş tekerlek dönüyorsa bu bir kaçağın işareti olabilir. Bunu yapamıyorsanız sayaç okuma işlemini de deneyebilirsiniz. 1-2 saat arasında değişen değerli not alarak kontrol edebilirsiniz. Eğer değerler yükseldiyse yine bir kaçak olduğu anlamına gelir. Sızıntıyı tespit edemiyorsanız hemen bir tesisatçı çağırmakta fayda var.

Bu sızıntıların her zaman kolay bulunamayacağından emin olabilirsiniz. Çoğu sızıntı gözle görülür bir hasar vermeden önce başka bir kanal boyunca devamlı akabilir. İşte bu tip sızıntıları evinize zarar vermeden son derece uygun fiyata teknolojik çözümler sunuyoruz.

Termal Kamera İle Tarama İşlemi

Bir duvardan başlayıp odanın içinde tavanları kontrol ederek tarama işlemi başlatılacaktır. Duvarda biriken su, çevre koşullarına bağlı olarak inşaat malzemelerinin sıcaklığından daha sıcak veya soğuk durumda olabilir. İşte bu sıcaklık değişimleri, görüntüde renk farklılıkları yaratacak ve kontrol edilerek sorun olan bölgenin tespiti yapılacaktır.

Su kaçağının tesisattan kaynaklandığı tespit edilirse vanadan su beslemesi tekrar açılacaktır. Eğer bir çatı kaçağı gibi görünüyorsa ideal bir yağış sırasında termal kamera ile tekrar kontrol edilmesi gerekecektir.

Termal Kameralar;

• Termal Kameralar insan gözünün göremediği gizli su sızıntılarını algılayabilir.

• Bu kameralar insan sağlığı açısından son derece güvenli ve hassastır. Hiçbir şekilde risk oluşturmaz.

• Evinizin kırıp dökülmesine izin vermeden sizi binlerce lira ödemekten kurtarırlar.

• Onarım sırasında sızıntının nedenini belirleyerek paranızın cebinizde kalmasını sağlar.

Termal görüntüleme sayesinde, gizli su sızıntıları, kırık borular ve sinir bozucu çatı sızıntıları artık çok kolay bir şekilde bulunabiliyor. Ankara’nın bütün ilçelerinde termal kamera ile su sızıntı sorunlarını çözebiliyoruz.  Ankara tesisatın son derece deneyimli ekiplerinden  benzersıkıntılarınızla ilgili destek alabilirsiniz. Uygun fiyat ve çalışma garantisiyle kendinizi güvende hissedin.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın