Ankara Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

Ankara Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

Ankara kamerayla su tesisat kaçaklarına bakan firma; işyerinizde yada evinizde tespiti mümkün olmayan ciddi bir su sızıntısı yaşayabilirsiniz. Gizli bir kaçağın tespiti inanılmaz zor ve imkansızdır. Bu uğurda nice duvarlarımız kırılıp parçalanmıştır bilirsiniz. Teknoloji ilerliyor, tesisat sistemleri gelişiyor ve buna paralel olarak tesisat çözümleri de elektronik sistemler ile gelişiyor. Çok uzağa gitmenize hiç gerek yok, bundan 5-6 yıl öncesine kadar balyozla duvar kırıp su kaçağı aradığımız günleri unutmuyoruz. Evde su kaçağının olması demek o eve yas düşmesi anlamına geliyordu. Annelerimiz oluşacak moloz yığınlarına kafayı takar, babalarımız ise sırf bir kaçak tespiti için paramparça olan duvar ve fayansların maliyetini hesaplamaya başlardı. Şimdi o günler geride kaldı ama hala daha birçok kesimin yeni çözümlerden haberi bulunmuyor.

Su Kaçaklarının Oluşma Nedenleri;

Kırık bir su borusundan veya herhangi bir cihazdan sızan suyun neden olduğu maddi hasarlar insanın içini karartmaya yeterde artar bile. Su kaçakları genelde eski bina yapılarının yıpranmış boru hatlarından dolayı meydana gelir. Ucuz ve dayanıksız malzemelerin kullanıldığı yeni sayılan binalarda da bu sorun yaşanabilir. Zamanla korozyona uğrayarak aşınan su tesisatlarının zayıflanan bölge üzerinden su kaçırmaya başlar. Kaçak belirsiz bir şekilde yol alır ve hem dairenize hem de belki komşunuzun dairesine maddi hasar oluşturmaya başlar. Su kaçağını en hızlı şekilde fark etmeniz olabilecek en iyi senaryodur. Fakat genellikle bunun tersinin yaşanması tesisat hikayelerinin klasiğidir. Çünkü bir çok su kaçağı kendini kolay kolay belli etmez ve son dakika da ortaya çıkar.

Su Tesisatı Kaçaklarına Hangi Cihazlarla Müdahale Edilir?

Başlıca nem ölçen cihaz, termal özellikli kamera, akustik dinleme aleti, pis su gider kamerası ve tüm bu cihazlara hakim, tecrübeli bir usta yardımıyla tespit edilemeyecek bir su kaçağı olamaz. Sıva altında gizli kalan bir su kaçağını bu cihazlardan herhangi birisi mutlaka tespit edip çözüm sağlayabilir. Bunlar arasında en kolay yolu tabii ki gözle kaçağı görebildiğimiz kamera sistemidir. Kaçağın yaşandığı bölgeye doğrudan temas etmemizi sağlar ve kaçağın giderildiğinden tamamen emin oluruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın