Ankara Kanalizasyon Borusu Açma

Ankara Kanalizasyon Borusu Açma

Ankara kanalizasyon borusu açma işlemine sizler de ihtiyaç duyabilirsiniz. Kanalizasyonların tıkanması aslında tuvalet ve banyo giderleri ile alakalı bir durumdur. Binanızda kanalizasyona bağlı olarak tıkanmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda teknolojik araçları kullanan firmalar, sorunlarınızı kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilir. Robot ile kanalizasyon borusu açan firmalar, atık su sorunu yaşadığınızda başvurabileceğiniz en doğru adreslerin arasında bulunmaktadır. Kanalizasyon borularının içinin görüntülenmesi sorunların neden kaynaklandığını ortaya koymaktadır. Kanal tıkanıklığını çözen makineler ile kırma, kazma ya da çatlatma işlemi olmadan kanalizasyon borularınız açılacak.

Firmaların büyük bir kısmı uğraşmamak için müşterilerine, kanalizasyon tesisatının değişmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak ilk olarak giderin kamera ile incelenmesi ve sorunun kaynağının tespit edilmesi gerekiyor. Binanızın içerisinde meyanda gelen tıkanıklar için kamera sistemleri tercih edilmektedir. Kameradan alınan görüntüler anlık olarak bilgisayar ekranında incelenmektedir.

Kanal Tıkanıklığına Kamera Yardımı

Kameralar sayesinde borularınızda tıkanıklık ya da kaçak olup olmadığını oraya koydurabilirsiniz. Borularınızın içerisine fare girmemiş olabilir, bir cisim borularınızın tıkanmasına sebep olabilir ya da tesisatta bir delik açılmış olabilir. Bu gibi sorunların tespiti için giderlerin kameralı sistem ile incelenmesi gerekmektedir. Kanalizasyonların döşenmesi amacıyla, atık suların daha rahat bir şekilde boşaltılması için kalın borular kullanılmaktadır. Kanalizasyon borularının sağlam bir şekilde yapılması ve yerine montalanması gerekmektedir. Bunun sebebi, kanalizasyon borularının içerisinden atık su geçmesidir. Geçen atık sular, boruların delinmesi ya da çatlaması sebebiyle koku yayabilir.

Kanal Tıkanmasının Sebepleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi kanalizasyon borularının tıkanmasının pek çok sebebi bulunmaktadır. Bu sistem içerisinde meydana gelen en ufak bir tıkanıklık ne yazık ki bütün binayı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Kanalizasyonda meydana gelen tıkanmalar kendini taşma olarak ortaya çıkartmaktadır. Bu durum aslında sağlık sorunlarını da ortaya koymaktadır.

Kanalizasyon tıkanıklığı sadece eski binalarda olmaz. Aynı zamanda yeni yapılmış olan apartmanlarda ya da binalarda da gözlemlenebilir. Ancak bunun oranı son derece düşüktür. Bunun dışında sadece binaların değil, aynı zamanda boruların eskiliği de son derece önemli bir noktadır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın