Ankara Kimyasal İlaçla Kombi Petek Temizliği

Ankara Kimyasal İlaçla Kombi Petek Temizliği

Ankara kimyasal ilaçla kombi petek temizliği genellikle, kombi kullanan kişilerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Petek temizliği yaptırmak için, kombinizin ya da tesisatınızın arızalanmasını beklemeyin. Bu temizliğin 2 yılda 1 yapılması gerekiyor. Bu şekilde doğalgazdan da tasarruf sağlayacağınız için arızalarla da karşılaşmamış olursunuz.

İlaçla Kombi Petek Temizliği

Yerden ısıtma ve petek sistemlerinin temizlenmesi gerekiyor. Ancak bunu siz evde kendi başınıza yapamazsınız. Bu kısımların temizlenebilmesi için petek temizleme makineleri kullanılmaktadır. Petek temizleme makinesi aslında 2 çeşittir. Bu makinelerden bir tanesi hava ve su karışımı yapar ve bunları basınçlı bir şekilde peteklere doğru iletir. Bu şekilde borular temizlenmiş olur. Bunun dışındaki petek temizleme makinesi ise, deposu sayesinde kombi temizlenir. Bu makinenin kullanılması için kimyasal ilaçların kullanılması gerekmektedir. Petek temizleme ilacı ile boruların içerisi derinlemesine temizlenir. Eğer usta, hava ile su karışımı makineyi kullanacaksa, bu makine için kimyasal ilaç kullanılmaz. Asında burada ilaç görevini su ve hava görmektedir. Basınçlı yöntemlerle temizlenmektedir.

İlaçlı petek temizliği yapıldıktan sonra, iş bitmiyor. Bununla beraber petek temizleme aracının da temizlenmesi gerekiyor. Aksi durumda kombiniz ve sisteminiz zarar görebilir. Bu sebeple çoğu firma hava ve su karışımı olan makineleri daha çok tercih etmektedir. Risk almamak için.

Kombi Petek Temizleme İlacı

Petek temizleme ilacını kullanarak kendi başınıza temizlik yapamazsınız. Mutlaka profesyonel firmalardan yardım almanız gerekiyor. Petek temizliği yapılırken, mutlaka makinelerin kullanılması gerekir. Peteğin içerisinde su ve yabancı atıklar bulunmaktadır. Atıklar sudan daha ağır olduğu için dibe düşmektedir. Bu dipteki atıkların temizlenebilmesi için petek temizleme makinesine ve petek temizleme ilacına ihtiyaç duyulmaktadır. İlaçlar, yapışan kirleri bile derinlemesine temizler. Siz de bu sadece kombinizi daha rahat kullanabilirsiniz.

Bir petek temizliği için ortalama 8 litre civarında su kullanması gerekmektedir. Her daire için ise, 1 litre ilaç kullanılır. İlaçlı temizlikte ilaç tesisata katıldıktan sonra 30 dakika boyunca beklenmesi gerekmektedir. İlaç bu şekilde etkisini daha fazla gösterecektir. Bu şekilde bütün kirler ortadan kalkacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın