Ankara Kırmadan Su Borusu Tamiri

Ankara Kırmadan Su Borusu Tamiri

Ankara kırmadan su borusu tamiri; Su borularınızın patlaması ve kaçakların oluşması ev sakinlerinin en korktuğu hadiselerdir. Kaçağın sebep olduğu zarar bir yana, kaçağı bulmak için gösterilen çaba insanın burnundan getirir. İlk an da evdeki kaçakları kendimiz bulmaya çalışırız. Tavanlarımızın sararmasına ve çökmesine neden olan su sızıntıları, kaynağını bir türlü belli etmezler. Aklımıza hemen eski yıllarda kırılan duvarlarımız gelir ve moralimiz bozulur. Kırık dökmeden kaçak tespiti yapılması imkansız olan dönemleri hatırlarız.

Kırmadan Su Borusu Tamiri Nasıl Yapılır?

Akustik dinleme yöntemi ile su kaçaklarınızı kırmadan bulabilirsiniz. Akustik su dinleme cihazı dinleme aşamasında, tesisat borularından gelen sesleri analiz eder ve size gerekli uyarılarda bulunur. Sızıntıya yaklaştığınız an da sesler artacaktır ve aradaki fark sayesinde sızıntı olan bölgeye %99 yaklaşmış olacaksınız. Kaçak yerleri genelde gürültünün en yüksek olarak ses dinleme cihazına yansıdığı yerlerdir. Akustik dinleme yöntemi ile kırma işlemi yapılmayacağı için kaçak arızasından minimum zararla kurtulma avantajına sahip olursunuz.

Termal kontrol cihazı ile genelde ıslak olan duvarlar kontrol edilir. Sıcak su hattının geçtiği noktalarda ciddi reaksiyonlar alırsınız. Kaçak olan bölgede ekran üzerindeki ısı renginin nasıl değiştiğine şahit olabilirsiniz. İnceleme sırasında ustalarımız size yöntemle ilgili bilgiler paylaşacaktır.

Kamera ile kırmadan su borusu tamiri yapabilmek için gideriniz içerisine doğruda yerleştirdiğimiz kamera ile tıkanıklığın veya kaçağın yeri araştırılır. Kameraya bağlı monitör sayesinde boru içerisindeki tüm görüntüleri canlı olarak takip edebilirsiniz. Böylelikle gider borunuzun ne derece tıkanık olduğu hakkında fikir sahibi olursunuz. Tıkanık olan bir mutfak gideri ve tuvalet giderini etkili kimyasal ilaçlar veya basınç uygulayan makine ile açabilir ve sorundan kurtulabilirsiniz. Bu uygulama süresince duvar ve zemininizi kırmak zorunda kalmazsınız. Kamera ile kaçak tespiti yapılabilmesi için, süreci uygulayan sıhhi tesisat ustasının gerekli belge ve deneyime sahip olması gerekmektedir. Sonuç olarak bu teknikleri her kişinin uygulayıp sonuç alabilmesi mümkün değildir.

Ankara’da Kırmadan Su Borusu Tamiri Yapan Firmalar Var mı?

Ankara Tesisat firması olarak, uzman tesisatçılarımızla en güncel su kaçak tespiti cihazlarını işin içine katarak kırmaya gerek duymadan arızalarınızı gideriyoruz. Bunun için telefonlarımızdan bize ulaşıp randevu istemeniz yeterli olacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın