Ankara Makine ile Kanal Açma

Ankara Makine ile Kanal Açma

Ankara makine ile kanal açma, gider açan firma, tuvalet, banyo, lavabo ve klozet sorunları hayatımızın her alanında görülebilir. Tuvaletlerin ve banyoların gideri normal giderlere göre çok daha küçüktür. Bunun sebebi bu giderlerden sadece suyun geçmesidir. Tuvaletlere atılan katı atıklar, gider borularından geçemeyebiliyor. Geçemedikleri zamanda boruların tıkanmasına ve tuvaletin kullanılmamasına sebep oluyor. Bu durumda firmaların yapması gereken ilk şey kameralı sistemlerle tuvaletin neyin tıkadığını bulmak. Kameralı sistem ile incelenen giderin neden tıkandığı tespit edilir. Bunun çözümü için de robot makine sistemi kullanır. Bu sistem tesisata hiçbir şekilde zarar vermeden gideri tıkayan cismi parçalar. En güvenli yöntemlerin başından gelmektedir

Ancak bazı müşteriler, profesyonel tesisat firması çağırmadan önce kimyasal açıcılarla gider tıkanıklığını çözmeye çalışıyorlar. Bu sorunların kısa süreli bir çözüme kavuşması sağlanır. Sürekli kullanılan kimyasal açıcılar giderin daha büyük zarar görmesine sebep olur. Gider borularının büyük bir kısmı plastikten yapılmıştır. Bu plastikler ise kimyasal açıcılardan dolayı zaman içerisinde zarar görerek yıpranırlar. Bu da aslında daha büyük bir sorunun ortaya çıkmasına sebep olur.

Tuvalet, Banyo, Lavabo ve Klozet Tıkanıklığının Sebepleri

Tuvalet ve banyo giderlerinin tıkanması için pek çok sebep var. Ancak bu sebeplerin büyük bir kısmını kullanıcı hatası oluşturmaktadır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar, giderlerin zarar görmesine sebep oluyor.

Tuvaletiniz ya da banyonuz tıkandığında sakın paniğe kapılmayın. Ve tuvaletinizin kullanımını derhal durdurun. 5 dakika boyunca suyun gidip gitmediğini dikkatli bir şekilde kontrol edin. Eğer su gitmiyorsa sakın kimyasal ilaç vb. karışım kullanmayın. Bu karışımlar dolu olan suyun ve ilacın üzerinize sıçramasına sebep olabilir. Su çok ise uzun bir sopa ile gideri yavaşça zorlayın. Ancak belirttiğimiz üzere bu yöntemler sadece tesisatçı gelene kadar yapabileceğiniz işlemlerdir.

Firma geldiği zaman hemen gideri neyin tıkadığını bulacak ve robotlarıyla bu tıkanıklığı çözüme kavuşturacaktır. Genellikle eğimin yetersiz olması ve katı cisimlerin gidere atılması tıkanmanın sebepleri arasında gösteriliyor.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın