Ankara Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizliği

Ankara Petek Temizliği – Kalorifer Tesisat Temizliği

Ankara petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği; Kombiye bağlı peteklerimiz ve peteklere giden borular içerisinde biriken kir ve tozlar zamanla peteklerin randımanının düşmesine sebep olur ve evin için yaydığı ısı düşer. Isının düşmesi kombinizin daha fazla eforsarfetmesine neden olur. Böylelikle hem eskisi gibi ısınamazsınız hem de enerji giderleriniz artmış olur. Ankara’da güvenilir ve işini iyi yapan firmalardan birisi de Ankara Tesisat’tır. Kalorifer temizleme makinesi ile bu işlemi kombinize zarar vermeyecek şekilde yapmayı garanti ediyoruz.

Kalorifer Temizliğinin Önemi

Kalorifer peteklerimiz çalıştığı sürece ve yaz aylarında da beklediği dönemlerde içlerinde biriken tozlar yüzünden performansını yitirmeye başlar. Evi ısıtamayan kombi daha uzun süre çalışmak zorunda kalır ve mevcut ömrünü kısaltmış olur. Aynı zaman da peteklerinizin bir önceki sene kadar iyi ısıtmaması canınızı sıkar. Bir türlü evi ısıtmayı başaramayan kombiniz, çalışmaya devam ettiği sürece kullanmış olduğu yakıtı da arttırır ve böylelikle ay sonu ödediğiniz fatura miktarları bütçenizi eksi yönde etkilemiş olur.

Kalorifer Peteklerinin Temizliği

Kalorifer peteklerini tek tek temizlemeye kalktığınızda oldukça uzun zamanınızı alacaktır. Bu işi kendi başınıza yapmanız tam anlamıyla bir işkencedir. Eğer yine de kendi başınıza yapmaya karar verirseniz dikkat edilecek en önemli husus, kombinizi kapatmanız gerektiğidir. Kombi temizlik sırasında devir daim yapmayı durdurmalıdır. Ama tabii ki kalorifer temizliği konusunda profesyonel bir destek almanız ve peteklerinizi temizletmeniz daha fazla performans almanızı sağlayacaktır. Petek ve temiz su musluğuna yerleştirilen petek temizleme makinesi ile yapacağımız kalorifer temizliği çalışması ile 2 yıl boyunca tam randımanlı olarak kaloriferleriniz çalışacaktır. Temizlime işlemi ortala 3 saat sürer ve suyunuz iyice durulanıncaya kadar işlem kesilmeden devam eder. Koruyucu malzemelerin desteğiyle petekleriniz iyice yıkanır. Tüm işlemlerin ardından kombiniz tekrar devreye alınır ve petekleriniz ısı vermeye başlar.

Kalorifer Petek Temizliğini Kaç Yılda Bir Yaptırmalıyım

Kombi ve peteklerin bakımı oldukça önem arz eder. Bu cihazların bakımını aksatmazsanız uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz. Genelde uygun görülen, kombilerinizi yılda 1 kez ve peteklerinizin temizliğini de 2 yılda bir kez yaptırmanız. Bu periyodlarda işin uzmanı tesisat firmaları tarafından yapılan kalorifer temizleme işlemleriniz uzun yıllar yüksek verim almanızı sağlayacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın