Ankara Radyatör Temizliği

Ankara Radyatör Temizliği

Ankara radyatör temizliği için pek çok firma ile anlaşabilirsiniz. Anlaşacağınız firmaların isteklerinizi doğru bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Radyatör temizliği denilince pek çok kişinin aklına sadece petek ve radyatör temizliği geliyor. Ancak işlem sadece bununla sınırlı değil. Bunun dışında kombinin eşanjörü ve kalorifer tesisatının borularının da net bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Radyatör temizliği halk arasında petek temizliği olarak bilinmektedir. Bu temizliğin 2 yılda 1 yapılması gerekmektedir. Genel olarak kış aylarına girmeden önce yapılır. Bu şekilde kış aylarında kombinizden ve kaloriferinizden yüksek verim alabilirsiniz. Bu temizliğin yapılması için özel makinelerin kullanılması gerekmektedir. Makineyi tesisata bağladıktan sonra 45 dakika boyunca su devri yaptırılması gerekmektedir.

Bu şekilde kaloriferleriniz detaylı bir şekilde temizlenecektir. Tesisat içerisinde kireç, kir ya da pislikler birikmiş olabilir. Bunları kendi başınıza temizlemeniz ne yazık ki çok mümkün değildir. Peteklerin tıkanması ise genellikle bu sorundan dolayı olmaktadır. Temizlik işlemi bitikten sonra durulama işleminin de yapılması gerekmektedir.

Petek Havası Alınır Mı?

Peteklerin havasının düzenli olarak alınması gerekiyor. Bunu sizler evde kendiniz de yapabilirsiniz. Peteklerin üst kısmında bir vida bulunmaktadır. Bu vidayı saat yönünün tersine çevirdiğiniz zaman eğer içerisinde hava varsa, kendini dışarıya atacaktır. Bütün hava çıkana kadar bu işlem yapılır. Eğer vidayı çevirdiğiniz andan itibaren su geliyorsa o zaman peteklerinizde hava birikmemiştir. Hava daima suyun üstüne çıkar. Zaten vida çevrildiği zaman ilk hava kendini dışarıya atar.

Isınmayan Petekler

Peteklerinizden uzun süredir verim alamıyor olabilirsiniz. Bu durum peteklerinizin bakım zamanının geldiğini gösterebilir. Isınmayan radyatörler peteklerin alt kısımlarında ısı vermeyi kaybeder. Daha önce de belirttiğimiz gibi peklerden düzenli olarak verim alınması için petek temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Bir dairenin içerisinde ortalama 7 ila 8 petek bulunmaktadır. Bu peteklerinin bir kısmı ısıyı yerince vermiyor olabilir. Genel olarak peteklere su gidene kadar sistem yavaşlamaktadır. Bunun en temel sebebi ise petek bakımıdır. Diğer adıyla radyatör temizliği olan bu işlemin düzenli yapılması, peteklerinizi verimli kullanabilmenize yardımcı olur.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın