Ankara Su Borusunda Çatlak – Temiz Suda Patlak

Ankara Su Borusunda Çatlak – Temiz Suda Patlak

Ankara su borusunda çatlak ve temiz suda patlak; Su kaçaklarının %99u hiç öyle sandığınız gibi kocaman boru patlaklarından değil de, küçücük çatlaklardan oluştuğunu göreceksinizdir.  Buna benzer su kaçaklarını onarmak sizi önemli bir baş ağrısından kurtarmak demektir. Çünkü su kaçakları zamanla büyüyerek altından kalkamayacağınız büyük problemlerin de başlangıcıdır. Su borusundan kaynaklanan sızıntıların, dünya genelinde tonlarca su kaybına neden olduğu bilinmektedir. Temiz su borularından damlayan sızıntıları uzun zaman anlayamazsınız. Eğer ciddi bir su borusu patlağı söz konusuysa, bunu anlamanız daha kolay olur.

Temiz Su Borularında Yaşanan Su Patlağı;

Temiz su borularında yaşadığınız küçük bit çatladığı anlamanın yolu ana su vanasını kapatarak sayacı kontrol etmekten geçer. Çok kolay ve uygulanabilir bir yöntemdir. Tesisatınıza gelen suyu kesin ve tüm muslukları sıkıca kapatın. Damlamaya bile müsaade etmeyin. Ve sonra sayacınızda hareket olup olmadığını sabırlı bir şekilde gözlemleyin. Su kaçakları çok çok ufak olmadığı sürece sayaç üzerinde mutlaka kendilerini belli edeceklerdir. Temiz su borularındaki bu çatlaklar sızıntıya neden olup boşa faturalar ödemenize sebep olur.

Su Borusu Çatlağı Nasıl Bulunur Yöntemleri Nelerdir?

Sıva altı tesisatınızda bulunan tesisat borularınız inşaattan kalan herhangi bir aksaklık ve darbe nedeniyle çatlamış veya patlamış olabilir. Bu daha sonra ortaya çıkacak olan bir hadisedir. Aktif olarak kullanılmaya başlanan bir tesisat, bu çatlak dolayısıyla su kaçağı yaratır. Gözle görülemeyen bir su borusu çatlağını teknoloji sayesinde tespit etmemiz kolaydır. Yeni sistem bir termal nem ölçer cihazı ile kendini belli etmeyen su kaçağına ulaşabiliriz. Su kaçağı olan bölgede ısı değişimine rastlanır. Bu da nem ölçer cihazının ekranında bize yol gösterir. Ayrıca yine benzer teknoloji ile akustik dinleme yapılarak su kaçağının olduğu bölümler ölçülür. Ortaya çıkan ses frekansı farklılıkları, su kaçağının yolunu bize gösterir. Patlak su borusunun olduğu bölümde detaylı olarak tespit yapabilmek için, tesisat kamerası kullanılır. Bu boru içine yerleştirilebilen kameralar sayesinde sızıntının olduğu çatlak nokta bilgisayara bağlı monitör üzerinden görülebilir. Artık bundan sonrası gayet kolay. Tespit edilen boru değiştirilmeden onarılabiliyorsa bu uygulanır. Fakat tesisat değişmesi gerekiyorsa size bu konuda bilgi verilir. Yapılacak olan çalışma konusunda maliyet hesabı yapılır.

Ankara Tesisat tüm bu çözümleri tek başına uygulayabilmektedir. Güçlü teknolojisi ve bilgisi ile Ankara’nın en çözüm odaklı tesisat firmalarının başında gelir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın