Ankara Su Kaçağı Arama Şirketi

Ankara Su Kaçağı Arama Şirketi

Ankara su kaçağı arama şirketi alanında çalışan pek çok firma bulunmaktadır. Su kaçakları tespiti kendi arasında teknolojik ve geleneksel olarak 2’ye ayrılmaktadır. Günümüzün teknolojik çağ içerisinde olduğunu belirtiyoruz. Artık pek çok firma teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve bunu da çalışmalarında uyguluyor. Bu teknolojik gelişmeler dediğimiz zaman çoğu kişinin aklına kameralı ve dinleme sistemleri gelmektedir. Kameralı sistemler arızanın türüne göre değişkenlik gösterebilir. Eğer temiz su kaçağı varsa, genellikle akustik dinleme cihazı kullanılırken, atık su kaçağı varsa kameralı sistemlere kullanılabilir.

Atık su sorunlarında kameralı cihazların kullanılmasının en temel sebebi giderlerin tıkanıklığının neyden tıkandığını bulmak. Bu tıkanıklıklar genellikle katı bir cisimden kaynaklanmaktadır. Çözümün hemen yapılabilmesi için anında müdahale edilmesi ve arızanın görüntülenmesi gerekmektedir.

Arızanız meydana geldikten sonra ilk olarak ekipler, ön keşifte bulunur. Su kaçağın olduğu ve çevresinde zarar verdiği bölge detaylı bir şekilde incelenir. Su kaçağı tespit cihazı ya da akustik dinleme cihazı ile arızanın yeri anında tespit edilir. Akustik dinleme cihazı çok hassas bir cihazdır. Klasik yöntemler uygulandığında günler hatta haftalar sürer bu işlem, akustik dinleme cihazı ile 1 saat sürmektedir. Bu işlem sayesinde hiçbir kazıya ya da kırmaya gerek duyulmaz. Sadece arızanın yeri net olarak tespit edildikten sonra 1 ya da 2 fayans çıkartılarak arıza tamir edilir. Ekipler daha sonra arıza bölgesini eski haline getireceklerdir.

Su Kaçak Sorunları

Su kaçak sorunları genellikle su faturalarından kendilerini belli etmektedir. Bunun dışında küflenme, çalama, dökülme ya da kabarma gibi belirtileri de olabilir. Size ve alt komşunuza uzun zaman boyunca zarar veren su kaçakları ancak son aşamada belli olur. Arıza içten içe ilerlerken ne yazık ki fark edilmesi çok mümkün olmuyor.

Yukarıda modern yöntemlerden bahsettik. Bunun dışında bir de geleneksel yöntemler bulunuyor. Geleneksel yöntemler çoğu kişi tarafından tercih edilmediği gibi çok fazla da uygulanmamaktadır. Kırma, dökme ve parçalama yöntemleriyle arızanın olduğu yerler bulunmaya çalışılır. Bu da maddi anlamda oldukça sıkıntı yaratacak durumlardır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın