Ankara Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Ankara Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Ankara su kaçağı nasıl bulunur Su kaçakları ile ilgili toplumun genlerinde çok fazla bir çözüm şansı bulunmamaktadır. Gider tıkanıklığı olsa belki üç-beş öneri hemen getirilebilir fakat kaçak konusunda insanlarımız ışık görmüş tavşan misali eli kolu bağlı şekilde kalıyor. Su kaçakları yol buldukları her yoldan ilerleyip çok farklı noktalardan bile yüzeye çıkabilir. Kendisini hızlı gösteren bir su kaçağı aslındaoldukça şanslı olduğumuzu gösterir. Daha fazla zarar vermeden ve aylarca yüksek faturalar ödememize neden olmadan onarılıp düzeltilebilirler. Tespit etmiş olduğunuz bir su kaçağının onarımı için hemen bir tesisat firmasına talepte bulunup destek almanız çok önemlidir. Bu şekilde sorununuz bir an önce çözülmüş olacaktır. Tabi firma tercihi su kaçakları için önemli bir detaydır. Çünkü tecrübesiz ve donanımı olmayan bir tesisatçı su kaçağını zor tespit edecektir ve yapınıza zarar verme ihtimali yüksek olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Su kaçağını sezdiğiniz an çözmek için deneyebileceğiniz en kolay formüllerden birisi sayaç kontrol etmektir. Su kaçakları ne kadar muslukları kapatırsanız kapatın ana su vanasından akmaya, sayacınızı ilerletmeye devam edecektir. Bunun için hemen ana su vanasını kapalı duruma getirin ve sayaç değerinizi bit yerlere not edin. Ve yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra sayaç değerini tekrar kontrol edin. Ciddi bir su kaçağı söz konusuysa muhtemelen sayaç değeriniz yükselmiş olacaktır. İşte faturanızdaki fareyi şimdi yakalamış oldunuz. Şimdi tabii ki sıra kaçak olan bölgenin nerede olduğunu ve nasıl onarılacağını bulmaya geldi. Eğer duvarlarınızın nemlenip rutubetlendiği yada komşunuzun şikayete geldiği bir durum yoksa ortada, muhtemelen gizli bir kaçağınız bulunmaktadır. Bunu da ancak uzman bir tesisat ustası tespit edebilir. Su kaçağını bulmak için kullanması gereken akustik su dinleme cihazı yada sıcak su hattında yaşanan bir kaçaksa nem ölçer kullanması gerekebilir. Bu cihazlar ile tesisat üzerinde tarama çalışması yapılacaktır. Ustamız kaçak olan bölgeyi cihazların verdiği uyarı bilgilendirmeleriyle bir süre sonra keşfedecektir. Bölge tespit edildikten sonra kaçağın tam tespiti için kamera ile boru içerisi incelenerek tam tespit yapılabilir.

Ankara tesisat su kaçağı bulma konusunda uzman tesisatçılara sahip deneyimli bir firmadır. İlgili konular için müşteri hizmetlerimizden randevu oluşturabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın