Ankara Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

Ankara Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

Ankara su kaçağını cihazla gösteren firma; Dünya’da her gün 46 milyar litre su çeşitli sebeplerden dolayı boşa akıp kaybedilmektedir. Kaçak tespit teknolojileri son 80 yılda belirli bir seviyeye gelmiş durumda. Dünya’nın dört bir yanında bulunan şirketler, sızıntı bulmak, kıt kaynaklarına rağmen su kaçakları ile mücadele etme konusunda bazen çaresiz kalabiliyorlar. Su israfına rağmen bazı kamu kuruluşlarının ekonomik olarak gerek görmediklerinden dolayı sızıntı tespit teknolojilerini uygulamadıkları bile duyulmaktadır. Ankara’da su kaçağı ile mücadele konusunda en güncel teknolojiyi elinde bulunduran firmamız, su kaçağı tespitini farklı cihazlar sayesinde sorunsuz bir şekilde tespit ederek onarım işlemini gerçekleştiriyor.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisat şirketleri her yıl sızıntı sorunu olan binlerce eski boruyu onarmak ve bu eski boruların değişimi için büyük bir hizmet gerçekleştirirler. Sızıntı miktarını belirlemek ve kaçağın hangi noktada olduğunu belirlemek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu ölçümlerin yapılabilmesi için bazı cihazlar üretilmiştir. Su kaçağını algılayan ve yoğunluğunu ölçen bu cihazlar, kaçak olan bölgeyi cihaz ekranından teknik personele basit bir şekilde yansıtmaktadır. Cihazla su kaçağı bulunması günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça kolay hale gelmiştir.

Cihazla Tespit Edilen Su Kaçağına Nasıl Müdahale Edilir?

Su borularında ki kaçakların bir çok nedeni vardır.  Bazıları eskidir ve korozyona uğradığı için yıpranmış ve aşınmıştır. Bazı su boruları ise kışın soğukta donma nedeniyle zarar görmüştür. Bina temelinde yaşanan kayma ve oturma dediğimiz hareketlerde su tesisatının zarar görmesine ve kaçaklara neden olabilir. Eğer bir sızıntı fark ettiyseniz en mantıklısı bir sıhhi tesisat firmasına durumu bildirmek olacaktır. Evinizde bazı su kaçakları çok rahat görülebilir fakat bazıları gizlidir ve fark etmeniz oldukça zor olur. Şüphelendiğiniz bir su kaçağının kontrolünü, ana su vanasını kapatıp su sayacını gözlemleyerek yapabilirsiniz. Tüm muslukların kapalı olduğu bir su sayacı asla hareket etmemelidir. Eğer sayaç dönmeye devam ediyorsa tehlike size çok yakın demektir.

İşte bu aşamadan sonra gizli olan kaçağı bulma işini tecrübeli bir tesisatçıya bırakabilirsiniz. Donanımlı bir usta, cihaz testi ile su kaçağını kısa bir sürede tespit edip onarımını gerçekleştirecektir. Ankara bölgesinin tamamına sertifikalı tesisatçılarımızla, son teknoloji cihazlarımızla destek veriyoruz. Ankara için yardım alabileceğiniz telefon numaralarımıza iletişim bölümden ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın