Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara su kaçak tespiti yapan firmalar arasından kendinize en uygun olanını seçiğinizde arızalarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. Su kaçak tespit işlemleri için teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar, kullanıcıların maliyelerini oradan kaldırmaktadır. Teknolojik cihazlar sayesinde kırma, dökme ve parçalama işlemleri tarih oluyor. Dinleme ve kameralı sistemler sayesinde kirli ya da emiz su demeden bütün arızaların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Teknolojik cihazlar, ortamın kirlenmesini ve dağılmasını önler. Bu şekilde arızanın tamiri en fazla 1 ya da 2 saat sürmektedir.

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağının tespit edilmesi için ilk olarak doğru cihazların kullanılması gerekmektedir. Az zamanda hızlı işlemlerini halledilmesi için bu işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Yakın zamana kadar su kaçaklarının anında tespit edilmesi çok zor bir durumdur. Su kaçağının tespit edilmesi için ilk olarak bütün tesisatının olduğu yerlerin kırılması gerekiyor. Bu şekilde evler inat alanına dönüyordu. Lavabolar, banyolar ve tuvaletler kullanılmayan alanlar arasında bulunmaktadır.

Su kaçağını ne yazık ki siz kendiniz tespit edemezsiniz. Su kaçağının tespiti ancak aşağıdaki komşunuz sayesinde fark edilir. Bunun sebebi su kaçaklarının kendini sızıntı şeklinde göstermesidir. Bu da alt komşunuzun tavanından su damlaması şeklinde olmaktadır. Özel dinleme cihazları ve kameralı sistemler sayesinde suyun yeri hemen tespit ediliyor.

Su Kaçağı Nasıl Fark Edilir?

Su kaçağının fark edilmesi biraz uzun sürebilir. Bunun sebebi, su tesisatının beton içerisinde olmasıdır. Betonların içerisinde ilerleyen sızıntılar betonun kalınlığından dolayı hemen kendini göstermez. Bu da arızanın hızlı bir şekilde ilerlemesine sebep olur. Arızanın hızlı bir şekilde ilerlemesi kendini hemen belli etmesine sebep olur. Su kaçaklarının belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

• Su faturalarındaki fatura yükselmesi

• Duvarlarınızda, parkelerinizde ya da evinizin çeşitli alanlarında kabarma

• Fayans aralarında sararma işlemi

• Kombinin bar göstergesinin sürekli olarak düşmesi

• Aşağı ya da yukarı komşularınızdan gelen şikâyetler

Kaçak su tespitinin tam olarak yapılabilmesi için uzman bir firma ile çalışmanız gerekiyor. Firmaların kullandığı ürünler, kaçak su tespiti konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın