Ankara Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

Ankara Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

Ankara su sızıntılarına kırmadan çözüm; Sıva altındaki su boruları, su sızıntılarının olduğu bölgelerde farklı sesler çıkarabilir. Boru titreşimi sırasında, “Hiss” veya “Woşşş” sesleri, toprak boşluğuna düşen sıçrama sesleri gibi sesler bazı gelişmiş cihazlar sayesinde duyulabilir. Genelde 30 bar su basıncına sahip bir tesisat borusunda eğer kaçak varsa bu seslerden birini duyma ihtimaliniz çok fazla olacaktır. Akustik dinleme cihazı sayesinde kaçağın yerini tespit ederek kırma işlemine gerek kalmamasını sağlarız.

Su Sızıntısı Kaçağı Nasıl Bulunur?

Sıcak su borularından sızan su, döşeme yüzeyinde belirgin bir termal farklılık üretecektir. Sıcak su boruları, soğuk ortamlar içerisinde net farklılıklar gösteren, nispeten keskin görüntüler oluşmasına neden olan bir eğim gösterirler. Bu yüzden su sızıntıları çeşitli cihazlar yardımıyla kolayca tespit edilebilir. Gizli boruları izlemek ve gizli su sızıntılarını keşfetmek için cihaz kullanımının yararları çok açıktır. Yapılacak fiziksel müdahaleyi tam olarak hedefleyebilir ve mümkün olduğunca sızıntıları düzeltmek için az hasar ve zarara neden olursunuz. Geleneksel yöntemlere karşı mükemmel bir sonuç elde etmeniz mümkün olur.

Su Sızıntılarını Akustik Dinleme İle Bulma

Borulardan iletilen ve yer yüzeyine düşen suların çıkardığı seslerin yüksekliğini ve frekans aralığını belirleyen birkaç faktör vardır. Bunlar arasında, boruda ki su basıncı, borunun malzemesi ve çap genişliği, toprak tipi ve toprağın sıkışması ve yüzey durumu asfalt, beton, döşeme vb.

Sızıntı sesinin şiddeti veya yoğunluğu, borunun içindeki anlık su basıncı ile doğru orantılıdır.  Çelik borular, pvc borulara nazaran daha yüksek su sızıntısı sesi iletirler. Bu nedenle boru malzemesinin türü ses dinleme cihazları için önemlidir.

Bu bilgiler ışığında tesisatçılarımız dinleme işlemini dikkatli bir şekilde tamamlandıktan sonra sızıntının olduğu bölgeyi keşfedeceklerdir. Bölgenin anlaşılması sızıntı noktasını tam olarak belirtmez. Bu yüzden yine tesisat borusu içerisine yerleştirilen endoskopik kamera ile tam kaçağın olduğu noktayı bulacaklardır.

Su sızıntılarını güncel teknolojilerimiz sayesinde evinize hiçbir zarar oluşturmadan tespit edip onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Sertifikalı uzman tesisatçılarımız kaçak konusunda Ankara’nın en iyi ustaları arasında gösterilmektedir. Kaçağınızı çok kısa bir sürede onarıp evinizden ayrılıyoruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın