Ankara Su Sızıntısı Tamiri

Ankara Su Sızıntısı Tamiri

Ankara su sızıntısı tamiri için günümüzde pek çok kişi yetkili tamir firması aramaktadır. Su sızıntıları bir evin en büyük sorunları arasında gösterilmektedir. Çeşitli sebeplerden meydana gelen sızıntıların acilen amir edilmesi gerekir. Ancak tamir işleminin yapılabilmesi için de ilk olarak arızanın neden kaynaklandığının bulunması gerekir. Su kaçağının tamir edilmesi gerekir. Tamir işlemi için profesyonel firmalar ile anlaşmadığınız zaman bu durum hem cebinizi hem de evinizi yakacaktır. Su sızıntıları kendini üst komşunuzdan belli edebileceği gibi duvarlardan ve rutubet olayından da belli edebilir. Su kaçağının çözümünün doğru bir şekilde yapılması, arızanın tamir edilmesi açısından son derece önemlidir. Su kaçağının onarımı ve tespiti dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Su kaçaklarının yeri tespit edildikten sonra amir işlemine başlanır.

Geleneksel yöntemleri tercih eden firmalar, arızaların bulunması için kırma işlemini uyguluyor. Bu da kişiye oldukça büyük masraflar açıyor. Ancak teknolojik yöntemleri benimseyen firmalar ise geleneksel yöntemlerden ziyade kameralı ve dinleme cihazlı sistemleri tercih ediyor.

Temiz Su Kaçak Tamiri

Tesisattaki kaçakların tamir edilmesi için ilk olarak arızanın hangi tesisattan meydana geldiğini öğrenmemiz gerekiyor. Temiz su kaçağının onarımı, asında tesisattaki malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Eski binalarda olan galvanizli borulardaki kaçakların amir edilmesi çok zordur. Plastik borulardaki arızalar buna kıyasla daha kolay bir şekilde tamir edilebilir. Galvanizli borularda su kaçaklarının tamir edilmesi için ilk olarak borudaki sızıntılı olan kısım boru kesme makinesi ile dikkatli bir şekilde kesilir. Boru içerisine diş açılır. Araya ise sağlam boru yerleştirilir. Bu şekilde arıza ortadan kaldırılır.

Atık Su Kaçak Tamiri

Atık su kaçak tamiri çok sıkıntılı bir durumdur. Pis su borularında meydana gelen kaçaklar tespit edildikten sonra hemen tamir işlemine başlanmalıdır. Pis su borularında meydana gelen arızaların büyük bir kısmı PVC borularından kaynaklanmaktadır. Bunun dışında binaların eski olması da arızaların bir diğer sebepleri arasında gösterilmektedir.

Pis su kaçakları özellikle lavabo ve sifon bağlantılar, klozet bağlantıları, küvet bağlantıları gibi alanlarda görülür. Kırılmadan tamir edilmesi mümkündür.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın