Ankara Su Sızıntısı Yer Tespiti

Ankara Su Sızıntısı Yer Tespiti

Ankara su sızıntısı yer tespiti; evinizde yaşanan su sızıntısı karşınızda bunalıma girmeniz doğaldır. Stresiniz muhtemelen, borunuzun patlamış olması ve sizin onu fark edene kadar yaşamış olduğunuz hasarın boyutu ile bağlantılı olarak değişkenlik gösterebilir. Sonuç olarak su tesisatı sorunları insanı hayal kırıklığına uğratan ender durumlardan bir tanesidir. Su kaçağı veya boru patlaması durumunda  ne yapmanız gerektiğine odaklanmak zor olur. ilk yapmanız gereken şey kesinlikle su kaçağının türünü belirlemektir. Yani temiz su mu veya atık su üzerinde meydana gelen bir kaçak mı bu sorunun çözümü için gerekli olan en önemli unsurdur.

Su Sızıntı Türleri

Su sızıntıları birkaç çeşide ayrılır. Bunlarda bir tanesi temiz su kaçaklarıdır. Bir diğeri pis su kaçağı dediğimiz giderlerimizde yaşanan problemleridir. Bir de sıcak su borularımızda meydana gelen kombiye bağlı tesisatımızdan kaynaklı sızıntılardır. Sıcak su hattında oluşan bir sızıntı yüzünden doğalgaz faturalarınızı çok yüksek ücretlerden ödeme ihtimaliniz artmaktadır. Ayrıca su sızıntıları evinize irili ufaklı maddi hasarlar yaratmadan kolay kolay kendilerini belli etmezler. Su kaçakları evinizin tesisatını ve yapısını ince ince hallettikten sonra baş gösterirler. Ve o an artık çok geç olabilir.

Su Sızıntısı Neden Oluşur?

Su sızıntısı en çok eski yapılarda oluşur. Eski binalarda kullanılan malzemelerin eskimesi, zamanla aşınması buna sebep olur. metal alaşımlarının zamanla aşınması yani korozyona uğraması tesisat borusu üzerinde çatlaklar oluşmasına neden olur. bu gölgelerin tespitinin hızlı bir şekilde tamamlanıp borunun onarımına başlanması gerekir.

Su Sızıntı Tespitini Nasıl Yaparız?

Kullanılan yöntemler arasında en garanti çözüm olan kamera ile kontrol yöntemi bize suyun sızdığı alanı net bir şekilde gösterir. Bunun dışında duvar içerisinde yaşanan kaçağı nem ölçer cihazlarıyla bulmanız da mümkün olabilir. Nem ölçer cihazı sıcak suyun yoğunlaştığı bölgeye göre gerekli verileri sağlayacaktır. Ve en çok kullanılan yöntemlerden birisi de, akustik dinleme yöntemi. Piyasadaki ustaların neredeyse tamamının kullanmış olduğu yöntemlerin başında gelir.

Su sızıntısı sorunlarınızı, acil durumlarınızı uzman ekiplerimizle derhal çözmeye çalışıyoruz. Eviniz içerisinde huzurla yaşamanızı sağlayan, kırma dökme işlemlerine karşı firma anlayışımızla uzun yıllardır Ankaradayız.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın