Ankara Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma

Ankara Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma

Ankara su tesisat borusu tıkanıklığı kırmadan açma evimizdeki su tesisatında bazen sıkıntı yaşayabiliriz bunlar suyun tamamen akmamasına veya suyun akış hızını azaltmaya sebep olabilir. Bunların sebepleri şunlar olabilir: Kameralı ve robot cihazlı sistemlerle çalışan firmalar günümüzde artmaktadır. Bu firmalardan destek almanız zamandan ve etrafı kırıp dökmenizden sizi kurtaracaktır.

• Temiz suyla beraber gelen kum,parçacık gibi maddelerin zamanla sayaç içindeki filtreyi tıkayabilir.

• Musluğa giden metal bir boru kullanıldıysa zamanla paslanarak borudan ayrılıp tesisat içinde birikerek çapta daralma yaşamasına sebep olarak suyun hızını ve miktarını azaltabilir.

• Soğuk su eğer kombinize yüksek basınçla girmezse kombi ateşleme yapmaz ve sıcak suyunuz da yavaş akabilir.

• Tesisat sistemini kuran ustanın hatasından kaynaklı hata olabilir. Borunun eğimi veya fazla ısıtılması da çapı daraltarak suyun şiddetini azaltmaya sebep olur.

• Plastik borularda zamanla su kireçlenmeye sebep olduğu için boruların iç hacmi daralır ve suyun az akmasına veya şiddetinin azalmasına sebep olur.

Su Tesisatındaki Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açarız?

Alanında gelişmiş ve uzman firmalar size daha az maddi karşılıkla sizi zahmetten kurtaracaktır. Açma işlemi robot cihazlar ve kimyasal çözündürme destekli ilaçlarla evinizi veya iş yerinizi kırıp dökmeden sorun çözülebilir. Kimyasalların yetmediği yerde genellikle robot cihazlar kullanılır.

Eğer borunuz plastik ise zaman içinde kireçlenmeden dolayı boruları tıkar ve az akmasına sebep olur. Teknolojik sitemlerde tıkanıklık tespiti için  önce kamera sistemiyle boruya gönderilen kamera ekrana yansıtılarak sorun anlaşılır. Sonra soruna uygun olarak robot cihaz veya kimyasallardan destek alınır. Genellikle ilk olarak kimyasal yardımı alınır eğer tıkanıklık ufak ve basit maddelerden dolayı ise. Tıkanıklık daha sert ve büyük maddeler kaynaklıysa robot cihazı kullanılır ve genellikle bu yöntemler büyük usta hataları dışında yeterli olur. Fakat eğer borunuz demir ise ve paslanma gibi ciddi bir sorun varsa değişmesi gerekebilir. Çünkü demir boruların sağlık açısından kullanım ömrü tükendiği halde kullanmaya devam etmek sağlıklı olmayacaktır ve maliyet olarakta yüksek meblalardan söz edemeyiz. Demir borularda paslanma dışında çürümede boruyu değiştirmeyi gerektirir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın