Ankara Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

Ankara Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

Ankara temiz su kaçağının tespit ve tamiri dikkat gerektiren konuların başında yer almaktadır. Eğer temiz su kaçağınız varsa bu konuda kesinlikle endişelenmeyin. Atık su kaçakları emin olun ki başınıza daha büyük dertler açacaktır. Su kaçak sorunları kendilerini patlama, çatlak ya da sızıntılı olarak gösterir. Sadece ev yerlerinde değil, aynı zamanda iş yerlerinde de göstermektedir. Su tesisatının eskimesi ya da ustaların anlık hatalarından meydana gelebilir. Kısa süre içerisinde tamir edilmezse ne yazık ki duvarlarda, parkelerde ya da çeşitli alanlarda arıza meydana gelebilir.

Su Kaçak Tespit İşlemi

Temiz su kaçaklarının tespiti için kameralı cihazlar kullanılmaktadır. İşlem genellikle 1 ya da 2 saat sürmektedir. Kameralı sistemler sayesinde arızanın nerede ve ne boyutta olduğu tespit edilir. Bu şekilde işlemin tamir edilmesi de kısa sürmektedir. Kameralı sistemler arızanın olduğu her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Ev, okul, AVM, hastane ya da iş yerleri gibi çeşitli alanlarda arıza olabileceği için buralarda kolaylıkla kullanılabilir.

Cihaz ile Su Kaçak Tespiti

Cihazlarla su kaçak tespiti artık çok kolay bir şekilde olmaktadır. Genellikle kısa süre içerisinde tespit edildiği için hem arıza sahibi hem de ustalar rahatlamaktadır. Kameralı cihazların dışında bir de akustik dinleme cihazları da kullanılmaktadır. Bu şekilde duvar dinlenerek basıncın fazlalığı ölçülür. Basınç nerede fazla ise arıza kendini gösteriri. Bu şekilde sadece noktasal kırılma işlemi yaparak, arızanız tamir edilir ve eskisi gibi olur.

Su Kaçağını Anlamak

Su kaçağını anlamak için evinizdeki bazı ipuçlarını takip etmeniz gerekiyor. Bunlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

• Kombinizde sürekli olarak su düşmesi yaşıyorsanız,

• Duvarlarınızda nemlenme, lekelenme, kabarma ya da dökülme varsa,

• Musluklarınızı kullanmadığınız halde vananız çalışmaya devam ediyorsa,

• Alt kattaki komşunuz sürekli olarak rutubetten yakınıyorsa,

• Parkelerinizde kabarma varsa su kaçağı ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Su kaçağı görüldüğü gibi kendini pek çok şekilde belli edebilir. Sizler bu belirtileri doğru okuyarak, size en yakın tesisat ustası ile iletişime geçebilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın