Ankara Tıkalı Gider Borusu Açma Tuvalet-Mutfak-Lavabo

Ankara Tıkalı Gider Borusu Açma Tuvalet-Mutfak-Lavabo

Ankara tıkalı gider borusu açma Tuvalet, mutfak ve lavabo hizmeti hayatımızın her alanında ihtiyaç olunabilir. Tıkalı giderlerin açılması biraz uğraş isteyen bir arıza türüdür. Tıkalı giderlerin açılabilmesi için ilk olarak tıkanıklığa neyin sebep olduğu bulunmalıdır. Bu noktada profesyonel firmalar kameralı cihazlarla giderin neden tıkandığını ortaya koymaktadır. Lavabo giderlerinin açılması için pek çok doğal yöntemler bulunuyor. Ancak bu doğal yöntemlerin sadece geçici işe yaradığının altını çizebiliriz. Aynı zamanda bu doğal yöntemler sadece ufak tıkanıklıklara yardımcı olmaktadır. Giderlerdeki büyük tıkanıklıklar için tıkanıklık açan robotlar kullanılmalıdır. Bu tıkanıklıkların giderilmesi için kullanılacak cihazlar, tıkanıklık türüne göre değişkenlik gösterilmektedir.

Tuvaletler Neden Tıkanır?

Tuvalet tıkanıklığının pek çok sebebi bulunuyor. Evde kendinizin deneyeceği yöntemlerle bu tıkanıklıkları geçici yöntemlerle açabilirsiniz. Ancak uzman bir firma ile tıkanıklığın neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekebilir. Bunun sebebi tıkanıklık sebeplerinin başında eğimsiz tuvalet giderinin olması gerekmektedir. Bunun için evde kullanılan doğal yöntemler sadece geçici çözüm sağlar. Bunun için uzman bir firmadan yardım alarak tıkanıklığın durumunu öğrenmeniz gerekiyor.

• Tuvalete atılan ıslak mendiller, katı atıklar, oyuncaklar, petler vb. atıklar

• Eğimsiz olarak yapılan tuvalet giderleri

• Atılan inşaat atıklarının zaman içerisinde tuvalet giderini tıkamaya başlaması

• Bezler, havlu kâğıtlar vb. atıklar

Belirtilen bu durumlar tuvalet giderlerinin tıkanması için yeterli olacaktır.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu da aynı tuvalet gibi birçok sebepten dolayı tıkanabilir. Günümüzde mutfağı tıkanmayan bir kişi bile bulmak neredeyse imkânsızdır. Evimizde en çok kullandığımız giderlerin başında gelen mutfak giderlerinin tıkanmasını önlemek için doğru kullanım şart. Ancak siz ne kadar doğru kullanırsanız kullanın, mutfak giderleriniz tıkanabilir. Mutfak giderinin tıkanıklığı hakkında belirtilen sebepler:

• Yemek sonrası, artıkların lavabo giderine dökülmesi

• İnşaat sırasında artıkların giderde kalması

• Zaman içerisinde giderde meydana geçen kireçler, giderin tıkanmasına yol açabilir.

• Yağlı atıkların lavabodan dökülmesi (Bunu yapıyorsanız, giderin hemen arkasından sıcak su dökmeniz, tıkanıklığı hafifletmenize yardımcı olacaktır)

Görüldüğü gibi giderlerin tıkanması için küçük sebepler yeterli olmaktadır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın