Ankara Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

Ankara Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

Ankara tıkalı lavabo gideri açma yolları; Burnunuza pis kokuların gelmesine neden olan lavabo tıkanıklıkları bütün sinir sisteminizi bozabilecek, can sıkan bir tesisat problemidir. Tıkanmış olan bir gider borusunda genellikle göründüğünden hatta tahmininizden çok daha fazla şey ile karşılaşmanız an meselesidir. Bazen bu tıkanıklığı borudan kanalizasyon hattına doğru ilerletebilmek kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Fakat gözle görünemeyen ciddi tıkanıklar söz konusu ise, işinin uzmanı tecrübeli bir ustaya ihtiyacınız var demektir.

Çöpler, çöple karışan diğer atıklar, yiyecek ve saçlar, kişisel temizlik ürünlerinin kalıntıları lavabolarda tıkanmalara neden olabilir. Zamanla suyuk akışı yavaşlayacaktır ve tıkanıklık gün geçtikçe artacaktır. Su tahliyesini her gün azaltan bu tıkanıklık en sonunda hiçbir su geçişine izin vermeyecektir ve lavabolarınızda ciddi su birikintileri ile karşılaşmanıza sebep olacaktır. Bu tıkanıklığı gidermek adına ilk başta kaynar su ile saldırma yöntemini kullanabilirsiniz. Eğer işe yaramazsa ucu kıvrık olan bir tel parçası ile tıkanıklık olan bölgeye ulaşmayı deneyin ve gider borusundan aşağıya doğru itmeyi deneyin. Yada karbonat ve sirke ile ardı ardına tıkanıklık bölgesini açmayı deneyin. Sık kullanılan yöntemlerden birisi olan bu yöntem sırasında, karbonat ve sirke ölçülerinin birebir aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu iki maddenin sebep olduğu reaksiyon sayesinde tıkanıklığın açılma ihtimali oluşacaktır. Son olarakta lavabo tıkanıklığı denince akla ilk gelen ve klasik olan pompa ile açma yöntemini deneyebilirsiniz. El pompası ile gidere pompalama işlemi yapılır. Bu şekilde oluşan basınçla tıkalı delik açılmaya çalışılır. Eğer bu da başarılı olmaz ve klasik yöntemlerin işe yaramadığından emin olursanız, evinize iyi bir sıhhi tesisatçı çağırmaktan başka bir seçeneğiniz kalmamış demektir.

Gider Borusu Kırılmadan Tıkanıklığı Açılabilir mi ?

Eskiden olsa böyle bir ihtimal ve seçenek yok diyebilirdik. Çünkü tıkanıklığın derinliği ve yeri belli olmadığı için eskiden ustalarımız tıkalı bölgeye kıra kıra ulaşmaya çalışırlardı. Bu da ciddi zarar ve masraflar ortaya çıkmasına neden olurdu. Evin berbat olması ise cabası. Fakat günümüzde kullanılan kamera ve diğer sıhhi tesisat sistemleri sayesinde, tıkanıklığın yaşandığı bölge çok kolay bir şekilde tespit edilir ve tıkanıklığın giderilmesi için bu bölgelere basınç makinaları ile baskı uygulayarak bu bölgeleri açabiliyoruz.

Kurumsal çözüm anlayışımız ve modern tekniklerimizden faydalanmak  istiyorsanız, müşteri hizmetlerimizle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Binanızın sıhhi tesisatı ile ilgili tüm sorunların çözümü için siz değerli müşterilerimizin yanında olacağımıza söz veriyoruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın