Ankara Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açma

Ankara Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açma

Ankara tıkalı mutfak lavabosunu açma Evde tıkanan lavaboyu açmaya yönelik basit birkaç bilindik teknik vardır. Bunlar dışında alanında uzman kişilerin yaptığı teknolojik birkaç teknik vardır. Öncelikle lavabomuz neden tıkanır onu inceleyelim:

Mutfak Lavabosunun Tıkanmasının Nedenleri

• Mutfak lavabosunun tıkanmasındaki en büyük sebep yemek artıklarının atılmasıdır.

• Tıkanıklık sebeplerinden biri de yağdır. Yağ lavabo borularından ana gider borusuna ulaşamaz ve lavabo borusu içinde sertleşerek pimaş borusunun çapını küçültür ve tıkanmaya sebep olur.

• Demliğin dibinde kalan çay artığının lavaboya dökülmesi ileri aşamada tıkanmaya sebeptir.

• Çok fazla bulaşık yıkanması ve bulaşıklardaki yağın giderde zamanla kalıntılaşıp çapını daraltarak tıkanmasına sebep olur.

• Lavabo eğimimin yetersiz olması da tıkanmaya sebeptir.Burada hata ustalardadır.

 Tıkanan Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır?

1. Tel İle Tıkanan Mutfak Lavabosunu Açma: Öncelikle kalitesinden ve sağlamlığından emin olduğunuz kalın ve uzun bir tel bulun. Telin bir ucunu kanca şeklinde eğerek lavabo borusundan gönderin.

Teli lavabonuzun alt kısmındaki borusundan sokmanız gerekiyor. Lavabo süzgecinden değil. Teli ilerletirken takıldığını düşündüğünüz bir cisim varsa yavaşça kanca kısmını takmaya çalışıp takıldığından emin olduğunuzda da yavaşça cisimle birlikte teli geri çekin. Eğer başarılı olduysa sorununuz şimdilik çözülmüştür fakat sorunun kökten çözüldüğüne bilir kişi bakmadan ve uygun cihazlar kullanmadan da emin olamazsınız bu sorun tekrar edebilir.

2. Karbonat İle Tıkanan Mutfak Lavabosunu Açma: Karbonat günlük hayatımızda çoğu zaman kullandığımız doğal temizleyicilerdendir. Bir de sirkeyle bir araya gelirse beyazlatma,çözündürme özelliği daha aktif hale gelerek tepkimeye girer. Bizde bu özelliğinden faydalanarak ilk önce karbonatı döktüğümüz lavaboya ardından sirkeyi dökerek tepkimeyi başlatırız. Fakat unutmayın ki tıkanıklık sebebi yüzeye yakın kısımlardaysa etkili olabilecek bir yöntemdir. Daha ilerideyse bilir kişiden yardım almanız veya başka bir yöntem denemeniz gerekecektir.

3. Kamera İle Tıkanan Mutfak Lavabosunu Açma: Kamera kullanılabilecek çözümler arasında en sağlıklı ve sorunu kökten çözmeye yarayacak olandır. Kamera kendi içinde aydınlatmaya sahiptir yani boru içinde ilerlerken netliği birazda olsa arttırır ve ustalar kamerayı monitörden takip ederek tıkanma sebebini anlayarak ona göre çözüm üretir. Kamera ilk gönderildiğinde su birikmesinden veya tıkanmaya sebep olan maddelerden dolayı başka bir sorun varsa bunu algılayamayabilir fakat ilk sorun çözüldükten sonra tekrar gönderilen kamerayla varsa başka sorun bunların tespiti yapılır. Örneğin ustalar lavaboyu kurarken yanlış bor veya yanlış eğim hataları yaptıysa bu sorunda algılanıp olabilecek diğer bir tıkanıklığın önüne geçilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın