Ankara Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

Ankara Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

Ankara tıkalı pimaş açan firmalar; PVC’den üretilen son derece dayanıklı malzemelerden oluşan pimaş boruları bir o kadar da tıkanma sorunlarıyla ünlüdür. Pimaş borular atık su ve giderlerin boşaltımına yardımcı olan yollardır bir bakıma. Bu yollar çeşitli sebeplerden ötürü tıkanmak zorunda kalabilir. Tıkalı pimaş boruları zorluk derecesine göre kırılıp yeniden döşenme sürecine kadar gidebilir. Fakat günümüzde artık bu işlemlere gerek duyulmadan teknolojinin işin içine girmesiyle birlikte  çok daha kolay, zararsız şekilde çözümler sağlanmaktadır. Pimaşların çapı ve yapısı tıkanmaların oluşmasına zemin hazırlar. İnşaat aşamasında yapılan proje hataları giderlerin zamanla tıkanmasını sağlar.

Pimaş Borular Neden Tıkanır?

Boruda oluşan kireç tabaka ve boru içerisine gönderdiğimiz çeşitli yağlar çer çöpün daha fazla takılmasına sebep olur. Bu durum tıkanma sorununu hızlandırır. Yine pimaş içerisine çocukların bilmeden atmış olduğu sert cisimler veya kum toprak benzeri şeyler tıkanma oluşumuna destek olur. ayrıca inşaat zamanı gider kapaklarının kapalı tutulmamasından dolayı, tadilat işlemlerinden dökülen malzemelerin giderleri tıkaması çok karşılaştığımız durumlardan bir tanesidir.

Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunun için pimaş aç yöntemi dediğimiz tıkalı boru hattına çelik yayın sokulması işlemi ile kırmadan dökmeden pimaş hattınızın açılması sağlanır. Bu yöntem pimaş açma yöntemleri arasında en çok kullanılan ve işe yarayan tekniklerden birisidir.

Diğer yöntemler arasında kimyasal ile pimaş açma yöntemi bulunur. Genelde yağlanma tespit edilen pimaş borularda kimyasal kullanma yöntemi tercih edilir. Kimyasalı yiyen yağlar çözülerek tıkalı borunun açılması sağlanır.

Çaresiz kalınan durumlarda ise en zor yöntem olan makine ile basınç uygulanarak yapılan yöntem gelir. Diğer yöntemlere göre daha maliyetli olmaktadır. Pimaş boru içerisine su jeti olarak bilinen makine ile basınç uygulanır. 140 bar barsınç uygulanan boruda tıkanıklık olan bölge tamamen açılarak temizlenmiş olur. tıkanan yer haricinde borunun genelinde oluşan tüm pislik ve yağlanmalar temizlenerek pimaşınız ilk günkü halini almış olur. tabi bu uygulama uzman kişi tarafından tesisatınıza zarar vermeyecek şekilde uygulanması gerekir. Aksi takdirde işin ehli olmayan bir kişi farklı sorunlara yol açarak işin uzamasına ve maliyetin artmasına neden olabilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın