Ankara Tuvalet ve Lavabo Tıkanması Kırmadan Nasıl Çözülür

Ankara Tuvalet ve Lavabo Tıkanması Kırmadan Nasıl Çözülür

Ankara tuvalet ve lavabo tıkanması kırmadan nasıl çözülür Öncelikle günümüzde kullandığımız 3 tip tuvalet bulunmaktadır. biri eskiden süregelen alaturka tuvalet,diğeri oturmalı klozettir bir diğeri ise su haznesi duvarın içinde bulunan gömme rezervuarlı asma klozettir. Klozeti tıkayabilecek pek çok vardır. Bunlardan doğru sanılan ama en sık yapılan yanlış klozete tuvalet kağıdı atılması ve onun suda eriyeceğinin düşünülmesidir. Fazlaca kullanıldığında çözünmeyip klozeti tıkayabilir veya ilerleyip pimaş borusunu tıkayabilir. Bu yüzden tuvalet kağıtlarını çöp kutusuna oluşabilecek tıkanma sorunumuzun önüne geçmemizi sağlar.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvaleti açmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en bilindik ve ilkel olanı pompa yardımıyla açma işlemidir. Tıkalı yere pompayla basınç uygulanarak açılmaya çalışılır. Bir diğer yöntem tuvalet deliğine susta göndermektir. Eğer tıkanıklı klozette değilse klozet sökülüp susta tekrar salınabilir. Klozet tıkanıklığı sorunlarında çoğu zaman sökülmesi gerekir ve bu yöntemler yeterli olmaz. İşinde tecrübeli bir ekip çağırmanız sorunun temelli çözümünü sağlayacaktır. Uzman ekip önce hattı ve tıkanıklığı açıp daha sonra kameralı sistemle kontrol ederek sorunun tekrarlamaması adına esas nedeni ve gereğince çözümünü yapıp bir daha aynı durumun yaşanmamasını sağlayacaklardır.

Tel İle Tıkanan Tuvaleti Açma

• Başlamadan telin kalınlığı ve sağlamlığının yeterli düzeyde olduğundan emin olunmalıdır.

• Telin bir ucunu kanca şeklinde kıvırın ve tuvalet deliğinden gönderin

• Tel ilerlerken bir süre sonra tıkanmaya sebep olan cisme veya noktaya takılacaktır

• Teli gönderirken ilerlediğiniz yavaşlıkla teli geri çekmelisiniz ve takılan cisim telle birlikte gelecektir.

Tuz Ruhu İle Tıkanan Tuvaleti Açma

• Tuz ruhu çoğu maddeyle reaksiyona girebilme ve girdiği maddeyi çözebilme özelliğine sahiptir.Tuvaletinize tuz ruhu dökmeden önce içinde su olmadığından emin olun varsa da suyu tahliye edin.

• Tuz ruhu döktükten sonra biraz bekleyip tuz ruhunun tıkanıklık noktasına varmasını bekleyin; bu noktaya varınca da biraz su ilave edin.Tuz ruhu tepkimeye girip cisme etki etmeye başlar. Tepkime sırasında ısı açığa çıkar bu ısı borunuzun tahribine sebep olabilir dikkatli olmalısınız.

Karbonat İle Tıkanan Tuvaleti Açma

• 4-5 paket Karbonat tuvalet deliğine dökülür. Ardından biraz da sirke dökülür. Tepkimeye girmeleri için ortalama 2 dk beklenmelidir. Eğer açılırsa cisme etki etmiştir

Kamera İle Tıkanan Tuvaleti Açma

• Kameralı cihaz tuvaletin içine gönderilir.Kamera ilerlerken monitöre yansıyan görüntülerden tıkanıklığın sebebi tespit edilir.

• Tıkanıklığın sebebi bir cisimse cismi nasıl etkisiz hale geleceği tespit edilir ve uygulanır.

• Tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar kamerayla bakılması önemlidir sorunun tamamen ortadan kalktığından emin olmak gerekir.

Robotla Tıkanmış Tuvaleti Açma

• Önceden kamerayla tespit edilen tıkanığa sebep olan cismin parçalanması gerekiyorsa; robotun ucuna parçalama aparatı takılır ve cismi içerde parçalar.

• Cisim parçalanacak bir cisim değilse (saç, bez vs.) farklı bir aparat takılır ve robotun ucuna dolanarak geri çekilir.

Lavabo Tıkanmasının Nedenleri Nelerdir?

• Lavabonun kullanımına göre tıkanıklık sebebi de değişir. Mutfak lavabosundan tıkanıklık sebebi çoğu zaman yağlar ve yemek kalıntılarıyken banyo lavabosunda saç, kıl ve sabundur.

• Lavabolarda gider borusunun belli bir eğimde olması gerekir. Bu eğim istenilen düzeyde değilse ustaların hatasından dolayı tıkanma yaşanabilir.

Görüntülü Lavabo Açma

En az hasarla lavabonuz kırmadan tıkanıklığı tespit edip açmaya yönelik çözümdür. Pimaş borusuna gönderilen kamerayla ekrana yansıyan görüntüler incelenerek tıkannıklık sebebi bulunur ve çözüm üretilir.

Tıkanıklık bir cisimden dolayı ise robot cihazıyla çözüm bulunur. tıkanıklık eğer borularla alakalı bir durumsa tam nokta tespit edilerek borunun onarımı veya değişimi sağlanır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın