Ankara Üst Kat Komşumdan Su Damlıyor

Ankara Üst Kat Komşumdan Su Damlıyor

Ankara üst kat komşumdan su damlıyor; Apartmanlarda komşu ilişkilerinin en sıkıntılı anlarından birisi nedir diye soracak olursanız? Tabii ki üst kattan tavanınıza yol bulan sinsi bir su kaçağı diyebilirim. Tavanınızın almış olduğu görüntü karşısında şok olabilirsiniz çünkü şıp şıp damlayan ve dökülmeye başlayan bir duvar hiç te hoşunuza gitmeyecektir. Daha kötü senaryo ise, komşunuzun gider borusunun patlamasıdır. Bu durumda yalnızca kötü bir görüntü değil, pis bir kokuda buna eşlik edecektir ve muhtemelen tavanınız sarımtırak bir renge bürünecektir. Kesinlikle bu durumda sakin olmalısınız çünkü başınıza gelen bu sorunu ne komşunuz ne de siz çözebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey o andan itibaren usta bir tesisatçı arayışına girmek olacaktır. Çevrenizden önerilen, referansı iyi bir tesisat ustası bu problemi bir şekilde çözebilir. Fakat modern teçhizatlara sahip bir firmanın sağlamış olduğu tesisatçı ise sizi bu zarardan çok daha minimum şekilde kurtaracaktır.

Su Kaçaklarına Nasıl Müdahale Edilir

Tavadan gelen susızıntıları ile ilgili tespit biraz zor olabilir. Temiz su mu yoksa giderden mi kaçırıyor önce bunu anlamak lazım. Ana su vanasını kapatıp bunun testlerini yapmamız gerekiyor. Devamlı akan bir su kesilmeye başladıysa büyük olasılık temiz su borularında oluşan bir patlaktan meydana gelir. Yada tavanın rengine bakın. Sarımtırak pis bir su şeklindeyse bu atık su giderinize işaret olabilir. Kesin tespit için tüm olasılıklar gözden tek tek geçirilir ve hiçbir teknik işlem yapılmadan olasılık sayısı düşürülür.  Sonrasında akıtan bölgeler tesisatçımızın yanında getirmiş olduğu teknik cihazlar ile taranmaya başlar ve kaçağın olduğu bölge akustik su dinleme cihazıyada sıcak su hattında ise termal nem ölçer cihazıyla kontrol edilir. Cihazlardan gelen verilere göre sorunlu bölge belirlenir. Kaçağı aramanın bir çok yolu vardır. Size kırıp dökmekten bahsetmiyorum. Ankara tesisat olarak kesinlikle kırarak kaçak su, patlak boru araması yapmıyoruz. Yapmış olduğumuz yatırımlar ile sukaçağı, gidertıkanıklığı gibi sorunlara elektronik ekipmanlarımız ile müdahale ediyoruz.

Ankara tesisat 7/24 su tesisatı sorunlarınıza yardımcı olabilecek servis hizmeti sunmaktadır. Müşterilerimizi zor durumlarda bekletmemek için acil servis hizmetini devreye alarak sorunlara çare oluyor. Çözüm odaklı ve kaliteli işçiliği sayesinde Ankaralı hemşerilerimizin gözdesi olmaktan gurur duyuyoruz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın